Kolejna wygrana Warty Poznań. Zieloni wciąż na szczycie tabeli!

Warta Poznań nie zawodzi swoich kibiców.

W sobotni wieczór Zieloni udali się do Nowego Sącza, gdzie w starciu z Sandecją bronili pozycji lidera Fortuna I Ligi.

Pomysł trenera Piotra Tworka jest jasny: Warta ma utrzymywać się przy piłce, grać futbol miły dla oka i stwarzać sobie kolejne okazje. Tak też było w sobotni wieczór, choć przed przerwą nie udało się otworzyć wyniku.

Bramki oglądaliśmy za to w drugiej połowie. W 55. minucie goście przejęli piłkę w środku pola, na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Gracjan Jaroch i dzięki pewnej dozie szczęścia - piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali - zdobył gola.

Na 2:0 podwyższył Robert Janicki, wykorzystując rzut karny. Niemal do końca spotkania Warta kontrolowała przebieg gry. Gospodarze co prawda już w doliczonym czasie zdołali zdobyć kontaktowego gola, ale było to ostatnie trafienie w tym meczu.

20 punktów daje Warcie fotel lidera po 10. kolejce. Tyle samo punktów ma Radomiak Radom, a o jeden mniej Stal Mielec.

Za tydzień Zieloni podejmą w bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Miedź Legnica.

Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 1-2 (0-0)

Bramki: Maciej Małkowski 90" - Gracjan Jaroch 54", Robert Janicki 66" (k).

Sandecja: Daniel Bielica - Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn (33" Adrian Basta), Marcin Flis - Dominik Kun, Radosłąw Kanach, Thiago, Damian Chmiel (75" Maciej Korzym) - Adrian Danek (64" Bartłomiej Dudzic), Mateusz Klichowicz, Maciej Małkowski.

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Nikodem Fiedosewicz (73" Sebastian Olszewski) - Mariusz Rybicki, Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Robert Janicki (84" Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (76" Krzysztof Kiklaisz.