Wyjazdowa porażka Warty Poznań

Piłkarzom Warty Poznań nie udał się wyjazd do Grudziądza.

W ostatni weekend sierpnia Zieloni mierzyli się na wyjeździe z tamtejszą Olimpią. Sobotni mecz pokazał, że statystki mogą w być w futbolu bardzo mylące: Warta w obu połowach stworzyła sobie więcej okazji, częściej była przy piłce i dominowała, ale więcej bramek zdobyli gospodarze.

Do przerwy Olimpia prowadziła 1:0. Chwilę po zmianie stron gospodarze, podwyższyli na 2:0, a losów spotkania nie zdołała odmienić już bramka Roberta Janickiego, która w ostatecznym rozrachunku ustaliła wynik meczu.

W 7 kolejkach Warta zdobyła 13 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z takim samym dorobkiem jak Stal Mielec. Ten zespół ma jednak do rozegrania jedno spotkanie więcej.

Olimpia Grudziądz - Warta Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Haydary (43. minuta), 2:0 Kamiński (48.), 2:1 Janicki (53.)

Warta: Lis - Kuzdra (88. Napołow), Kieliba, Boczek Ż, Kiełb - Grobelny Ż (80. Kiklaisz), Trałka - Długosz (71. Gardzielewicz), Janicki, Jakóbowski - Jaroch.