Emocje były, zabrakło bramek. Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0

W 5. kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Arką Gdynia.

Od początku stało się jasne, że goście chcą kontrolować przebieg spotkania. Lechici wymieniali dużo podań i po stracie piłki natychmiast przechodzili do pressingu, co sprawiało ogromne problemy rywalom. Goście często atakowali, aktywny na skrzydle był Makuszewski, kilka razy błysnął Jevtić, ale za każdym razem w decydującym momencie brakowało precyzji w podaniu lub celnego strzału.

Arka wolno się rozkręcała, w końcu jednak gospodarze zdołali kilkukrotnie przedostać się pod bramkę Lecha. Zwykle kończyło się to jednak niecelnym strzałem, ewentualnie stratą w okolicach pola karnego.

W pierwszych 45 minutach Lech miał przewagę, nie potrafił jej jednak udowodnić. Najbliżej szczęścia był Makuszewski, który po dośrodkowaniu Gumnego uderzał głową, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Po przerwie obraz meczu uległ zmianie. To Arka ruszyła do ataków, a przez kilka dobrych minut lechici byli w małym szoku i nie byli w stanie się temu przeciwstawić.

Gracze Kolejorz przebudzili się w 56. minucie, ale świetną okazję zmarnował Gytkjaer.

Mecz mógł się podobać. Oba zespoły szukały bramki i co chwila atakowały bramkę rywali, za każdym razem jednak na wysokości zadania stawali bramkarze.

W 71. minucie arbiter przyznał rzut karny Arce, dopatrując się faulu Gumnego. Powtórka VAR wyraźnie pokazała jednak, że o przewinieniu nie było mowy.

Sytuacja z rzutem karnym źle wpłynęła na gospodarzy. Arka głęboko się cofnęła i Lech uzyskał wyraźną przewagę. Przez kilkanaście minut miejscowi nie byli w stanie wyjść ze swojej połowy, ale goście, choć kilkukrotnie próbowali, nie zaskoczyli Steinborsa. Nie dał rady nawet Jevtić, który pięknie uderzył z rzutu wolnego, jednak golkiper Arki zdołał sparować piłkę na słupek.

Pod koniec meczu na boisku pojawił się m.in. Żamaletdinow, ale nie wpłynęło to na wynik spotkania, podobnie jak kilka z trudem skonstruowanych kontrataków Arki.

W samej końcówce świetnie uderzył Tomczyk, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Steinbors. Kilkadziesiąt sekund później w sytuacji sam na sam znalazł się Antonik, ale nie miał pomysłu na skuteczne minięcie bramkarza i zdołał dogonić go Crnomarković.

Ostatecznie na stadionie w Gdyni nie doczekaliśmy się bramek, co wziąwszy pod uwagę tempo spotkania i liczbę sytuacji jest sporym zaskoczeniem. Kibice Kolejorza przekonali się, że przed ich ulubieńcami jeszcze sporo pracy, a zwycięstwo nad ŁKS Łódź nie oznaczało definitywnego przełamania w meczach wyjazdowych.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0

Arka: Steinbors - Olczyk, Maghoma, Danch, Helstrup, Deja, Nalepa, Młyński (Antonik 63"), Budziński, Jankowski, Serrarens

Rezerwowi: Staniszewski, Zbozień, Marciniak, Marić, Busuladzić, Skhirltadze, Łoś, Antonik, Siemaszko

Lech: Mickey van der Hart - Robert Gumny, Lubomir Šatka, Djordje Crnomarković, Volodymyr Kostevych - Maciej Makuszewski (Puchacz 64"), Karlo Muhar (Żamaletdinow 88"), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak - Darko Jevtić - Christian Gytkjaer (Tomczyk 76")

Rezerwowi: Karol Szymański, Thomas Rogne, Paweł Tomczyk, Timur Żamaletdinow, Jakub Moder, Tomasz Cywka, Joao Amaral, Tymoteusz Puchacz

Kartki: Budziński 67" (żółta), Danch 80" (żółta), Nalepa 84" (żółta)

90
2 minuty doliczonego czasu gry za nami
86
5 minut do końca meczu
70
Ostre zagranie Jevticia w pole karne Arki, ale Steinbors miał wszystko pod kontrolą
62
Po przerwie to Arka częściej atakuje, Lech koncentruje się na szybkich kontratakach
57
Szybka akcja Lecha, Makuszewski mógł podawać, ale zdecydował się na samodzielne wykończenie i nie trafił w bramkę
56
Dobre dośrodkowanie Makuszewskiego, ale Gytkjaer nie zdołał zamknąć akcji
55
Nie ma gola dla Lecha! Piłka kozłowała tuż przed Steinborsem, ale ten zdołał odbić futbolówkę
54
Tymczasem w Radomiu Warta Poznań walczy z Radomiakiem. Na po 39 minutach mamy 0:0
53
Po przerwie Arka prezentuje się lepiej od Lecha
51
Lechici mieli przewagę liczebną na lewej stronie, ale nie udało im się przebić pod bramkę Arki
38
Ostre dośrodkowanie Jevticia z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji
37
Faul w bocznym sektorze, rzut wolny dla Lecha
35
Zagranie Jevticia z rzutu rożnego, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki
33
Pomocy medycznej po starciu z rywalem potrzebuje Jóźwiak
32
Gospodarze w końcu zdołali przeprowadzić akcję ofensywną, ale Nalepa uderzył niecelnie
29
Na trybunach oczywiście przyjazna atmosfera, kibice obu klubów wspólnie "pozdrawiają" m.in. policję i Arkę Gdynia
28
Makuszewski wpadł w pole karne Arki, mocno uderzył, ale piłka minęła bramkę
27
Kolejorz dobrze spisuje się w ataku pozycyjnym, na skrzydle może podobać się Makuszewski, ale brakuje precyzji pod bramką
25
Lech nadal ma przewagę, ale nie dominuje już rywali tak jak na początku
21
Dobra kontra Lecha, ale Steinbors obronił strzał Tiby, a poprawka Jevticia była niecelna
20
Kombinacyjna akcja Arki, miejscowi byli w polu karnym Lecha, ale skutecznie interweniował Satka
19
Ładne zagranie Makuszewskiego na długi słupek, ale obrońca ubiegł Jóźwiaka
18
W składzie Lecha debiutuje dzisiaj Satka, na razie środkowy obrońca nie ma dużo pracy
9
9 minut za nami, na razie bez klarownych sytuacji z obu stron
1
Lech: Mickey van der Hart - Robert Gumny, Lubomir Ĺ atka, Djordje Crnomarković, Volodymyr Kostevych - Maciej Makuszewski, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak - Darko Jevtić - Christian Gytkjaer
Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Arka Gdynia - Lech Poznań. Początek 17:30