Reklama
Reklama

Dariusz Dudka uczestniczy w treningach Warty Poznań

fot. Roger Gorączniak, archiwum

Na treningach Warty Poznań pojawia się nietypowy gość.

Chodzi o Dariusza Dudkę, który w ostatnich latach związany był z rezerwami Lecha Poznań, gdzie służył młodszym kolegom radą i doświadczeniem. Po ostatnim sezonie zdecydował się on na zakończenie piłkarskiej kariery, ale pozostał przy futbolu. Podjął pracę w akademii Kolejorza i w ramach pionu talent managementu pomaga w kreowaniu przyszłych karier.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

35-latek cały czas polepsza swoje trenerskie kwalifikacje. W bieżącym tygodniu można spotkać go przy Drodze Dębińskiej. - Teraz Darek jest na kursie wyrównawczym UEFA A+B w szkole trenerów w Białej Podlaskiej. Zwrócił się do mnie z prośbą o wzięcie udziału w stażu. A ja jestem otwarty na takie inicjatywy, tym bardziej, że Darek czynnie pomaga nam w zajęciach. Cieszę się, że dzięki temu jest z nami więcej ludzi do pracy. I to takich ludzi z piłki, co jest z korzyścią dla młodych chłopców w naszym zespole - wytłumaczył na łamach wartapoznan.pl Piotr Tworek, trener Zielonych.

Staż Dudki potrwa tydzień. Na zakończenie mikrocyklu zobaczy on sobotni mecz z GKS Bełchatów, który zostanie rozegrany w ramach 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Niestety, Warta nie otrzymała od PZPN pozwolenia na grę przy Drodze Dębińskiej, więc podejmie rywala na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim.

Dla Dudki to nie pierwsza tego typu wizyta w innym klubie. Pod koniec ubiegłego roku miał okazję odbyć staż w Realu Madryt.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwona flaga na 3 z 5 poznańskich kąpielisk! Przez sinice
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro