Warta Poznań zaczęła od przegranej. Bramkarz Zielonych obronił 2 rzuty karne

Adrian Lis | fot. Roger Gorączniak

Od porażki rozpoczęli rozgrywki Fortuna 1. Ligi piłkarze Warty Poznań.

Zieloni mierzyli się na wyjeździe ze Stalą Mielec, wymienianą w gronie faworytów do awansu.

W pierwszych 45 minutach Zieloni grali bardzo słabo i zasłużenie przegrywali 0:2.

Sytuacja nieco zmieniła się po przerwie. Goście w końcu zaczęli grać pressingiem, znacznie utrudniając zadanie gospodarzom. Przyniosło to skutek, bo po stracie Stali i szybkiej kontrze Warty gola zdobył debiutujący Gracjan Jaroch.

W końcówce przyjezdni szukali wyrównującej bramki. Musieli jednak uważać na nadal groźnych gospodarzy, a kiedy udało im się przedostać w okolice pola karnego Stali, to brakowało im zimnej krwi.

Na specjalne wyróżnienie zasłużył Adrian Lis. Bramkarz Warty dwukrotnie obronił rzuty karne wykonywane przez Josipa Soljicia.

Stal Mielec - Warta Poznań 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Getinger (22. minuta), 2:0 Soljić (26.), 2:1 Jaroch (64.)

Warta: Lis - Kuzdra, Kieliba, Boczek, Kiełb - Marciniak (55. Kupczak), Grobelny - Gardzielewicz (59. Długosz), Janicki (73. Jakóbowski), Rybicki - Jaroch.

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!