Lech Poznań pokonał w sparingu FC Midtjylland

Lech Poznań pokonał w sobotnim meczu sparingowym duńskie FC Midtjylland.

Spotkanie odbyło się przy Bułgarskiej i cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców, którzy bardzo szybko odebrali wszystkie bezpłatne wejściówki.

Do przerwy Lech prowadził 1:0. Bramkę zdobył Wołodymyr Kostewicz, popisując się skutecznym strzałem z dystansu.

Goście wyrównali po przerwie, ale Kolejorz szybko odpowiedział. Po raz kolejny w okresie przygotowawczym błysnął Joao Amaral: jego dynamiczna akcja zakończyła się faulem w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Darko Jevtić.

W końcówce na boisku pojawiła się szeroka grupa wychowanków Lecha. Ich gra mogła się podobać, Kolejorz stworzył sobie wówczas kilka niezłych okazji, ale więcej bramek nie padło.

Lech Poznań - FC Midtjylland 2:1 (1:0)

Lech Poznań: Mickey van der Hart (73. Miłosz Mleczko) - Tomasz Cywka (73. Wiktor Pleśnierowicz), Thomas Rogne (73. Tomasz Dejewski), Djordje Crnomarković, Wołodymyr Kostewicz (52. Tymoteusz Puchacz) - Karlo Muhar (73. Mateusz Skrzypczak), Pedro Tiba (73. Jakub Moder) - Tymoteusz Klupś, Darko Jevtić (73. Filip Marchwiński), Joao Amaral (73. Jakub Kaminski) - Timur Zhamaletdinov (73. Paweł Tomczyk).