Warta Poznań przegrała sparing z ŁKS Łódź

Pierwszej porażki w letnim okresie przygotowawczym doznali piłkarze Warty Poznań.

Zieloni od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Jarocinie, ale w środę udali się do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zmierzyli się z beniaminkiem PKO Ekstraklasy, ŁKS Łódź.

Wcześniej piłkarze Piotra Tworka pokonali Zagłębie Lubin i zremisowali z Pogonią Szczecin. Z ŁKS również bardzo długo prowadzili wyrównany bój, a w pierwszej połowie mieli nawet okazje do objęcia prowadzenie.

Ostatecznie na przerwę Zieloni schodzili przegrywając dwiema bramkami, ponieważ dwie dogodne okazje wykorzystał Pirulo.

Po zmianie stron gra nadal była otwarta, zawodnicy Warty walczyli z faworytem jak równy z równym. Była okazja do zdobycia gola na 1:2, ale Robert Janicki zmarnował Karnego, a wynik spotkania ustalił Łukasz Sekulski.

W Warcie zagrali testowani obrońca Piotr Skrobosiński i pomocnik Stanisław Wawrzynowicz, a także kilku zawodników z drużyn juniorskich.

ŁKS Łódź - Warta Poznań 3:0 (2:0)

Warta Poznań: T. Laskowski (46. Lis) - Kuzdra, Kieliba (46. Ławniczak), Boczek (69. Skrobosiński), Kiełb (46. Fiedosewicz) - Grobelny (70. Wawrzynowicz), Cierpka (46. Marciniak) - Biegański (70. Lisowski), Janicki (69. Szmyt), Jaroch (46. Jakóbowski, 66. Jaroch) - Spławski (76. Tomaszczak).

Bramki: 1:0 i 2:0 Pirulo (38. min i 45.), 3:0 Sekulski (83., karny).

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!