Reklama
Reklama

Miasto sfinansuje budowę oświetlenia na stadionie Warty Poznań

fot. Roger Gorączniak

Bardzo ważną dla Warty Poznań decyzję podjęli miejscy radni.

Zgodnie z przewidywaniami we wtorek zdecydowano się na przekazanie kubowi z Drogi Dębińskiej środków finansowych niezbędnych do budowy sztucznego oświetlenia. Plany przebudowy są już gotowe, wkrótce zostanie więc rozpisany przetarg, a po nim powinny ruszyć prace budowlane, które mogą pochłonąć nawet 3,5 mln zł.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

To dla Warty sprawa kluczowa. Obecnie Ogródek nie jest dopuszczony do rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Kilka tygodni temu "Gazeta Wyborcza" informowała, że pomocną dłoń wyciągnął Lech Poznań i Zieloni mogliby rozgrywać swoje mecze przy Bułgarskiej. To jednak byłoby bardzo kosztowne, więc przy Drodze Dębińskiej chcą za wszelką cenę uniknąć tego rozwiązania.

Otrzymanie dofinansowania jest o tyle ważne, że po ruszeniu całej przetargowej machiny i wyłonieniu wykonawcy Zieloni będą mogli starać się o pozwolenie na rozgrywanie meczów w Ogródku, ewentualnie w innym mieście. Wówczas wybór padłby zapewne na Grodzisk Wielkopolski, co wciąż byłoby tańszą opcją niż Stadion Poznań.

Miasto od dawna zapowiadało wsparcie dla Warty. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, już w lutym napisał list intencyjny do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i Komisji Licencyjnej PZPN. Zapewniał wówczas o pokryciu kosztów budowy oświetlenia na należącym do miasta obiekcie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
16.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro