Reklama
Reklama

Warta Poznań ma nowego trenera. Piotr Tworek poprowadzi Zielonych

fot. Roger Gorączniak

W poniedziałek poznaliśmy nazwisko nowego trenera Warty Poznań.

Został nim 44-letni Piotr Tworek. To dla niego powrót na Drogę Dębińską, gdzie do kwietnia 2012 roku pracował jako asystent Bogusława Baniaka, Artura Płatka, Jarosława Araszkiewicza, Czesława Jakołcewicza i Czesława Owczarka.
Ostatnio Tworek był asystentem Macieja Bartoszka w Chojniczance Chojnice, wcześniej taką samą rolę pełnił w Bruk-Bet Termalice Nieciecza i Koronie Kielce. Samodzielnie prowadził zespół m.in. w Kotwicy Kołobrzeg.
Nowy trener Warty jest posiadaczem licencji UEFA Pro. - Posiadłem ogromną wiedzę i doświadczenie z pracy u innych trenerów. Będę starał się wykorzystać w swojej samodzielnej pracy. Nie mówię pierwszej, bo prowadziłem już na szczeblu centralnym Kotwicę Kołobrzeg, Zawiszę Bydgoszcz, mam też za sobą bardzo fajny okres w Miedzi Legnica, gdzie pracowaliśmy z Adamem Fedorukiem - powiedział.
Tworek podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. Jego sztab tworzyć będą najbliżsi współpracownicy Petra Nemca: drugi trener Adam Szała, trener bramkarzy Dominik Kubiak, kierownik drużyny Karol Majewski oraz fizjoterapeuci: Bartłomiej Smuniewski i Wojciech Danielewicz.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
16.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro