Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Dariusz Dudka zakończył piłkarską karierę, ale nadal będzie pracować w Kolejorzu

sk
środa, 12.06.2019 r.
godz. 15.08
sk | środa, 12.06.2019 r., godz. 15.08
Dariusz Dudka zakończył piłkarską karierę, ale nadal będzie pracować w Kolejorzu
fot. Roger Gorączniak

Dariusz Dudka zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa
25-latek  do Kolejorza trafił latem 2015 roku, wcześniej występował m.in. w Wiśle Kraków i poza krajem. 65 razy wybiegał na boisko jako reprezentant Polski. W ostatnich latach występował w rezerwach Lecha Poznań, wspomagając młodszych kolegów doświadczeniem i dokładając swoją cegiełkę do awansu do II ligi.
 
Teraz członek Klubu Wybitnego Reprezentanta zawiesił piłkarskie buty na kołku, ale nie rozstaje się z futbolem. Już wcześniej łączył występy na boisku z pracą w pionie sportowym Akademii Lecha Poznań, a teraz poświęci się temu w szerszym zakresie.
 

Dudka od lipca zajmie stanowisko w pionie talent managementu i będzie odpowiedzialny za pomoc w kreowaniu karier młodych piłkarzy. - Darek uczestniczył w ostatnich miesiącach w negocjacjach z zawodnikami czy spotkaniach odnośnie ich przyszłości. Nie ma cienia przypadku, że decydujemy się właśnie na kontynuację tej współpracy. Wcześniej talent management był rozwijany przeze mnie oraz Tomasza Rząsę. Wobec obowiązków Tomka w pierwszym zespole tym bardziej cieszymy się ze wsparcia Darka, który będzie służył nam ogromnym doświadczeniem piłkarskim. To osoba, która jest bardzo dobrze postrzegana w świecie futbolu i także na bazie jego wiedzy mamy nadzieję budować przyszłe pokolenia piłkarzy. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że jest to osoba związana z Lechem od dłuższego czasu, Wronki zna od podszewki, a klubowy klimat nie będzie dla niego niczym nowym - powiedział na łamach lechpoznan.pl Marcin Wróbel.

Reklama