Reklama
Reklama

Kolejna zmiana w sztabie Lecha Poznań: Kolejorz ma nowego trenera bramkarzy

fot. Kadr YouTube

Przerwa pomiędzy sezonami to okazja do zmian w gronie najbliższych współpracowników Dariusza Żurawia.

W sztabie doszło już do kilku rotacji. Role asystentów pierwszego trenera pełnią od niedawna Dariusz Skrzypczak i Karol Bartkowiak, a przygotowaniem fizycznym i motorycznym zajmie się Karol Kikut, którego wspierać będzie Andrzej Kasprzak.
W środę do grona współpracowników Żurawia dołączył Łukasz Becell (w funkcjach asystenta i analityka), a w czwartek klub poinformował o zaangażowaniu Michała Chamery.
37-latek zajmie się szkoleniem bramkarzy i zastąpi na tym stanowisku Roberta Mioduszewskiego. Chamera to były piłkarz m.in. Arki Gdynia i Polonii Warszawa, który po zakończeniu kariery pozostał przy futbolu, pracował m.in. w Katarze. Ostatnio opiekował się golkiperami pierwszoligowej Bytovii Bytów.
- Michał Chamera jest młodym trenerem, ale z dużym doświadczeniem. Posiada licencję UEFA Goalkeeper, czyli najwyższe wykształcenie w jego obszarze pracy. Cały czas się dokształca i aktualnie jest w trakcie obrony doktoratu na gdańskiej AWFiS. Przed wyborem nowego trenera zebraliśmy sporo opinii o różnych kandydatach i najbardziej spodobała nam się właśnie kandydatura Michała Chamery. Równocześnie bardzo polecał go Wojciech Kowalewski, który obecnie pracuje z Jackiem Magierą przy reprezentacji Polski U-20. Zdecydowaliśmy się na szkoleniowca, który będzie miał dobry kontakt z naszą dosyć młodą trójką bramkarzy. Ważne dla nas jest także doświadczenie międzynarodowe, co będzie pomocne przy pracy z Mickey van der Hartem - tłumaczył dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Trąba powietrzna przeszła nad Ustroniem Morskim. Są ranni
29℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro