Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Kolejna zmiana w sztabie Lecha Poznań: Kolejorz ma nowego trenera bramkarzy

sk
czwartek, 6.06.2019 r.
godz. 16.27
sk | czwartek, 6.06.2019 r., godz. 16.27
Kolejna zmiana w sztabie Lecha Poznań: Kolejorz ma nowego trenera bramkarzy
fot. Kadr YouTube

Przerwa pomiędzy sezonami to okazja do zmian w gronie najbliższych współpracowników Dariusza Żurawia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa
W sztabie doszło już do kilku rotacji. Role asystentów pierwszego trenera pełnią od niedawna Dariusz Skrzypczak i Karol Bartkowiak, a przygotowaniem fizycznym i motorycznym zajmie się Karol Kikut, którego wspierać będzie Andrzej Kasprzak.
 
W środę do grona współpracowników Żurawia dołączył Łukasz Becell (w funkcjach asystenta i analityka), a w czwartek klub poinformował o zaangażowaniu Michała Chamery.
 
37-latek zajmie się szkoleniem bramkarzy i zastąpi na tym stanowisku Roberta Mioduszewskiego. Chamera to były piłkarz m.in. Arki Gdynia i Polonii Warszawa, który po zakończeniu kariery pozostał przy futbolu, pracował m.in. w Katarze. Ostatnio opiekował się golkiperami pierwszoligowej Bytovii Bytów.
 
- Michał Chamera jest młodym trenerem, ale z dużym doświadczeniem. Posiada licencję UEFA Goalkeeper, czyli najwyższe wykształcenie w jego obszarze pracy. Cały czas się dokształca i aktualnie jest w trakcie obrony doktoratu na gdańskiej AWFiS. Przed wyborem nowego trenera zebraliśmy sporo opinii o różnych kandydatach i najbardziej spodobała nam się właśnie kandydatura Michała Chamery. Równocześnie bardzo polecał go Wojciech Kowalewski, który obecnie pracuje z Jackiem Magierą przy reprezentacji Polski U-20. Zdecydowaliśmy się na szkoleniowca, który będzie miał dobry kontakt z naszą dosyć młodą trójką bramkarzy. Ważne dla nas jest także doświadczenie międzynarodowe, co będzie pomocne przy pracy z Mickey van der Hartem - tłumaczył dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa. 
Reklama