Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Piłkarze Lecha Poznań wkrótce rozpoczną urlopy. Czekają ich 2 miesiące przerwy od gry

sk
czwartek, 9.05.2019 r.
godz. 15.55
sk | czwartek, 9.05.2019 r., godz. 15.55
Piłkarze Lecha Poznań wkrótce rozpoczną urlopy. Czekają ich 2 miesiące przerwy od gry
fot. Tomasz Szwajkowski

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu 2018/19 Lotto Ekstraklasy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1013 hPa
Przed piłkarzami Lecha Poznań jeszcze 3 mecze: na swoim stadionie podejmą oni Lechię Gdańsk, a na wyjeździe zmierzą się z Cracovią i Piastem Gliwice. To po tym ostatnim spotkaniu, zaplanowanym na 19 maja, piłkarze rozpoczną urlopy.
 
Zawodnicy (oczywiście poza tymi, którzy odejdą z Kolejorza), powrócą do pracy 13 czerwca. Choć wciąż oficjalnie nie potwierdzono, że szkoleniowcem Lecha nadal będzie Dariusz Żuraw, to brał on udział w planowaniu urlopów i początku przygotowań.
 
- Pierwsza część urlopu naszych piłkarzy będzie poświęcona tylko i wyłącznie na regenerację. Zawodnicy muszą odpocząć nie tylko fizycznie, ale także zrobić mały "reset" głowy. W kolejnych dniach jednak już każdy z nich zacznie realizować indywidualne rozpiski treningowe, by wrócić w optymalnej formie fizycznej do nas przed okresem przygotowawczym. Pozostaniemy z nimi w kontakcie, będziemy ich monitorować na bieżąco oraz przeanalizujemy ich wyniki jeszcze przed startem przygotowań - powiedział Żuraw, cytowany przez lechpoznan.pl. 
 

Nowy sezon ekstraklasy rozpocznie się w weekend 20-21 lipca. Kolejorz wciąż ma ponadto teoretyczne szanse na awans do kwalifikacji Ligi Europy. Wtedy piłkarze z Bułgarskiej przystąpiliby do rywalizacji 11 lipca.

Reklama