Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 13
Reklama

Ruszyła modernizacja stadionu na Golęcinie. Ile będą kosztować prace?

sk
środa, 8.05.2019 r.
godz. 13.31
sk | środa, 8.05.2019 r., godz. 13.31
Ruszyła modernizacja stadionu na Golęcinie. Ile będą kosztować prace?
fot. POSiR

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1004 hPa
Inwestycja ruszyła w środę i potrwa do połowy czerwca. W jej ramach wykonana zostanie m.in. modernizacja zakola północnego płyty stadionu, na którym powstaną nowe rozbiegi dla tyczkarzy oraz oszczepników, metamorfozę przejdą również rów z wodą i skocznia do skoku wzwyż, powstanie także rzutnia do pchnięcia kulą. Koszt to 1,188 mln zł.
 
- Modernizacja, którą właśnie rozpoczynamy na Golęcinie, w perspektywie zaplanowanego na2 lipca 2019 mityngu lekkoatletycznego Grand Prix Poznania jest niezbędna. Chcemy systematycznie podnosić standard stadionu, tak aby zawody na wysokim poziomie sportowym gościły na Golęcinie jak najczęściej - powiedział dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko.
 
Zarządca obiektu deklaruje, że to dopiero początek zmian na Golęcinie i w przyszłości POSiR będzie starać się o środki na dalszą modernizację.
 

W trakcie prac sportowcy będą mogli w ograniczony sposób korzystać ze stadionu lekkoatletycznego. Informacje o utrudnieniach można znaleźć na posir.poznan.pl.

Reklama