Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Lech - Zagłębie: Kolejorz w pogoni za miejscem pucharowym

sk
sobota, 4.05.2019 r.
godz. 12.43
sk | sobota, 4.05.2019 r., godz. 12.43
Lech - Zagłębie: Kolejorz w pogoni za miejscem pucharowym
fot. Marcin Kołakowski

Lech Poznań na finiszu rozgrywek wciąż ma szansę na awans do kwalifikacji europejskich pucharów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1013 hPa
Kibice Kolejorza z pewnością śledzili czwartkowy finał Pucharu Polski. Zdobycie trofeum przez Lechię Gdańsk oznacza, że ten zespół na pewno wystąpi w rozgrywkach kontynentalnych, ponadto wciąż może zdobyć mistrzostwo. Niezależnie jednak od końcowego wyniku Lotto Ekstraklasy Lechia już na pewno znajdzie się w czołowej trójce rozgrywek.
 
To oznacza, że prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy przejdzie na 4. zespół w lidze (2. i 3. mają zapewnione miejsce). Choć Lech ledwo wszedł do grupy mistrzowskiej i przystępował do końcowej fazy sezonu z 8. miejsca, to niezła postawa w ostatnich trzech meczach i 5 zdobytych w nich punktów spowodowała, że zespół Dariusza Żurawia wciąż może zapewnić sobie bilet do rozgrywek europejskich.
 
4. miejsce zajmuje obecnie Jagiellonia Białystok z 51 punktami na koncie. Dalej są Zagłębie Lubin (50), Cracovia (48), Kolejorz (48) i Pogoń Szczecin (47).
 
Lech ma zatem niewielką stratę, należy jednak pamiętać, że w razie równej liczby punktów na niekorzyść poznaniaków zadziała niskie miejsce po fazie zasadniczej.
 
Sobotni mecz z Zagłębiem będzie więc bardzo ważny. W razie porażki i niekorzystnego układu wyników innych spotkań strata do miejsce premiowanego pucharami może wynosić już 6 punktów, Ponadto Kolejorza czeka trudna końcówka sezonu: wyjazdowe spotkania z Cracovią i Piastem Gliwice oraz mecz przy Bułgarskiej z Lechią.
 

Oczywiście przy zapowiadanej rewolucji kadrowej ewentualny awans do pucharów i wczesny start eliminacji może przynieść więcej szkód niż pożytku. Z drugiej strony kibice oczekują emocji, a te mogą zapewnić mecze ze znanymi, europejskimi rywalami.

Początek sobotniego meczu Lech - Zagłębie o 18:00.

Reklama