Etiopczyk zwyciężył w 12. PKO Poznań Półmaratonie

Etiopczyk Abate Misganow (1:02:28) zwyciężył w 12. PKO Poznań Półmaratonie. Drugie miejsce zajął Kenijczyk Moses Koech (1:02:31). Podium uzupełnił Krystian Zalewski (1:02:58)

Do imprezy zapisało się ponad 10tysięcy biegaczy, którzy mają do pokonania 21,097 kilometra.
Na ulicach Poznania rywalizuje m.in. kilku utytułowanych zawodników z Polski, Kenii czy Maroka. Zwycięzca wzbogaci się o 10 tysięcy złotych. Ewentualne pobicie rekordu trasy (1 godzina i 2 minuty) oznaczać będzie kolejne 10 tys. zł bonusu.

Przypominamy, impreza oznacza utrudnienia dla kierowców u pasażerów komunikacji miejskiej.

• Aktualizacja
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 10.17
    Aktualizacja
    Czołówka elity mężczyzn po 5 km: 1. Kimosop Kiprono, 2. Sijyas Abate, 3. Moses Koech, 4. Jaouad Tougane, 5. Ezra Kering. Czołówka elity kobiet po 5 km: 1. Addisalem Tegegn, 2. Christine Oigo, 3. Lilian Jelagat, 4. Joyline Chemutai, 5. Daria Mykhailowa.
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 10.33
    Po 10 km wśród mężczyzn prowadzi Krystian Zalewski z czasem 29:34. Tuż za nim biegnie kilku zawodników z Afryki.
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 10.45
    Czołówka elity mężczyzn po 10 km: Krystian Zalewski (43:40), Misganow Abate (43:40), Moses Koech (43:40), Jaouad Tougane (43:52),
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 10.53
    Czołówka elity kobiet po 15 km: 1. Lilian Jelagat (49:18), 2. Addisalem Tegegn (49:46), 3. Christine Ogio (50:22), 4. Joyline Chemutai (50:30), 5. Daria Mykhailova (50:39)
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 11.08
    Etiopczyk Abate Misganow (1:02:28) zwyciężył w 12. PKO Poznań Półmaratonie!/Drugie miejsce zajął Kenijczyk Moses Koech (1:02:31). Podium uzupełnił Krystian Zalewski (1:02:58)
    niedziela, 14.04.2019 r., godz. 11.16
    Wśród kobiet zwyciężyła reprezentująca Kenię Lilian Jelagat (1:11:13). Drugą kobietą na mecie była Etiopka Addisalem Tegegn (1:12:15). Trzecie miejsce zajęła Daria Mykhailova (1:12:27) z Ukrainy.