Na Torze Poznań można było oglądać "Formułę 1"

Za nami 5. edycja imprez "Duathlon Tor Poznań" i Biegu "Formuła 1".

Tym razem sportowa rywalizacja na Torze Poznań nie oznaczała ryku silników i pisku opon. Służący na co dzień do wyścigów samochodowych obiekt został bowiem przejęty przez biegaczy i kolarzy.
Uczestnicy duathlonu musieli przebiec 5 kilometrów, kolejnych 16 pokonać na rowerze, a na koniec ponownie czekał ich bieg, tym razem 2-kilometrowy.
Z tym zadaniem najlepiej poradził sobie Robert Czysz, który wytyczoną po Torze Poznań trasę pokonał w 50 minut i 16 sekund. Za nim sklasyfikowani zostali Robert Filipiak i Marcin Tomczak. Najszybszą z pań była Urszula Kafarska (55:44).

Obiekt był również areną biegu "Formuła 1" na dystansie pięciu kilometrów. W nim zwyciężył Paweł Pszczółkowski (16:27). Najszybszą z pań była Monika Brzozowska (18:08).