Siatkówka: wielkie emocje i porażka Enea Energetyka Poznań

Sporo emocji dostarczyło spotkanie Enea Energetyka Poznań z 7R Solną Wieliczką.

Oba zespoły znajdują się w czołówce rozgrywek I ligi siatkówki kobiet i nie może dziwić, że hala na poznańskiej Chwialce szczelnie wypełniła się kibicami, którzy przez cały mecz dopingowali miejscowe zawodniczki.
Po dwóch pierwszych partiach, dość spokojnie wygranych przez przyjezdne, wydawało się, że losy spotkania są prawie rozstrzygnięte. Wtedy jednak przebudziły się Energetyczki, które w trzecim secie zaprezentowały świetną siatkówkę i wygrały 25:14. W czwartej części przewaga była mniej wyraźna, ale gospodyniom udało się wyrównać stan rywalizacji na 2:2.
Decydujący set był bardzo zacięty i kibice oglądali go na stojącą. Ostatecznie jednak z wygranej mogły cieszyć się zawodniczki z Wieliczki.
- O naszej porażce w mojej ocenie zdecydowały nasze błędy własne. Gdybyśmy zrobiły ich nieco mniej, to mogłyśmy wówczas lepiej nawiązać walkę z mocnym i trudnym przeciwnikiem. Nie ma jednak teraz co "gdybać". Liczy się tu i teraz. Zdecydowanie nie zwieszamy głów. Walczymy dalej, robimy po prostu swoje - komentowała Aleksandra Pasznik, kapitan Enea Energetyka Poznań.
Mimo porażki poznaniaki zajmują 2. miejsce w tabeli (52 pkt.) ze stratą 3 punktów do drużyny MKS Dąbrowa Górnicza. 50 pkt. zgromadziły do tej pory Grupa Azoty Tarnów i 7R Solna Wieliczka.

Enea Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka 2:3 (21:25, 21:25, 25:14, 25:20, 14:16)