Młodzieżowa Liga Mistrzów: Lech Poznań słabszy od Herthy Berlin (skrót)

Po pierwszej rundzie zakończyła się przygoda Lecha Poznań z UEFA Youth Lague.

Kolejorz mógł wystartować w tych rozgrywkach dzięki zwycięstwu w Centralnej Lidze Juniorów. Pierwszy mecz w Berlinie zakończył się zwycięstwem 2:0 Herthy i było jasne, że na swoim terenie młodzi lechici muszą ruszyć do ataków.
W pierwszej połowie znacznie lepiej wypadli Niemcy. Goście kontrolowali grę i zasłużenie prowadzili 2:0 (choć miejscowi również mieli okazje do zdobycia gola). Wynik mógł być wyższy, ale strzał z rzutu karnego obronił Bartosz Przybysz.
W drugiej połowie lechici poprawili swoją grę, efektem czego była kontaktowa bramka Huberta Sobola. Niestety, kilkadziesiąt sekund później, po ładnej i szybkiej akcji, gola zdobyli goście.
Wynik ustalił w 76. minucie Mateusz Skrzypczak.
Lech Poznań - Hertha BSC 2:3 (0:2)

Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Michał Zimmer, Mateusz Skrzypczak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor - Eryk Kryg (60. Jakub Białczyk), Bartosz Bartkowiak (46. Paweł Tupaj), Łukasz Norkowski - Kacper Janiak, Hubert Sobol (84. Bartłomiej Burman), Oskar Nowak (60. Jakub Karbownik)

Bramki: Sobol (57.), Skrzypczak (76.) - Ngankam (16., 38.), Albrecht (58.)

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!