Warta Poznań lepsza od Chrobrego Głogów!

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w niedzielę piłkarze Warty Poznań.

Zieloni podejmowali w Ogródku Chrobrego Głogów, czyli jeden z czołowych zespołów Fortuna 1 Ligi.
Początek należał do gości, którzy często atakowali bramkę Warty i zasłużenie wyszli na prowadzenie. To jednak nie załamało gospodarzy, którzy dobrze zareagowali na stratę gola i ruszyli do ataków. Kolejne okazje nie przynosiły zmiany rezultatu, ale w końcu, tuż przed przerwą, świetne podanie Spławskiego wykorzystał Fadecki i strzałem z bliska doprowadził do wyrównania.
W drugiej połowie bramkę na 2:1 zdobył Spławski. Ostatecznie okazała się ona bezcenna, ponieważ zapewniła miejscowym 3 punkty. W końcówce goście mogli pokonać Lisa, ale piłkę z linii bramkowej wybił Fiedosiewicz.
Warta była wyraźnie lepsza od Chrobrego i zwyciężyła w pełni zasłużenie. Po 14 meczach Zieloni mają na koncie 17 punktów i na 5 punktów odskoczyli od strefy spadkowej.
Warta Poznań - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
Warta: Lis - Kiełb, Osorge, Grobelny, Spławski, Szymusik, Jasiński, Cierpka (41 Kalupa), Fadecki (84 Fiedosewicz), Janicki, Wypych.
Chrobry: Abramowicz - Stolc, Repka, Wasiluk, Ratajczak, Pawlik, Drewniak, Bach (57 Machaj), Sędziak (57 Borecki), Napolov, Kowalczyk (67 Kaczmarek).

Bramki: Fadecki (40’), Spławski (56’) - Repka (16’)

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!