Polska słabsza od Portugalii.Grali wychowankowie Kolejorza

Reprezentacja Polski przegrała 2:3 z Portugalią w meczu Ligi Narodów.

Biało-czerwoni nie byli faworytami, ale to oni pierwsi wyszli na prowadzenie: dobre zagranie z rzutu rożnego wykorzystał Krzysztof Piątek.
Niestety, po zdobyciu bramki gospodarze obniżyli loty i po indywidualnych błędach stracili dwa gole, a kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy przegrywali już 1:3.
Grę Polaków nieco ożywiło wejście dwóch skrzydłowych, ale wystarczyło to jedynie do zdobycia kontaktowego gola.
Na boisku mogliśmy oglądać kilku wychowanków Lecha Poznań, w tym m.in. Tomasz Kędziora, który ofiarną interwencją uchronił zespół przed stratą gola. Generalnie jednak występ Polaków należy ocenić jako słaby.
- Trzeci gol spowodował, że w drużynie pojawił się moment załamania. Ale dokonaliśmy dwóch zmian, które dały impuls. Przeszliśmy na inny system, zaczęliśmy tworzyć sytuacje strzeleckie i udało nam się zdobyć bramkę kontaktową. Mamy świadomość z jakim przeciwnikiem graliśmy. Niektóre elementy były decydujące, bo po stracie piłki w środkowej strefie, Portugalczycy od razu zaczynali groźne kontry - komentował selekcjoner Jerzy Brzęczek, cytowany przez laczynaspilka.pl.
Polska - Portugalia 2:3 (1:2)

Bramki: Krzysztof Piątek 18, Jakub Błaszczykowski 77 - Andre Silva 31, Kamil Glik 43 s, Bernardo Silva 52.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 18. Bartosz Bereszyński (46, 4. Tomasz Kędziora), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 3. Artur Jędrzejczyk - 14. Mateusz Klich (63, 16. Jakub Błaszczykowski), 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 21. Rafał Kurzawa (64, 11. Kamil Grosicki) - 23. Krzysztof Piątek, 9. Robert Lewandowski.

Portugalia: 1. Rui Patricio - 2. Joao Cancelo, 3. Pepe, 6. Ruben Dias, 19. Mario Rui - 18. Ruben Neves, 20. Pizzi (75, 8. Renato Sanches), 14. William Carvalho - 10. Bernardo Silva (90, 16. Bruno Fernandes), 11. Andre Silva, 17. Rafa Silva (85, 13. Danilo Pereira).