Kolejorz w końcu ma 3 punkty. Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1

W meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym boisku Miedź Legnica.

Lechici od początku dłużej utrzymywali się przy piłce i byli groźniejsi w poczynaniach ofensywnych. Aktywny był powracający po kontuzji Makuszewski, który już w 8. minucie mógł mieć asystę, ale świetnego podania nie wykorzystał Amaral.
Chwilę później Portugalczyk w pełni się zrehabilitował, dobrze podając w pole karne do Gytkjaera, a napastnik Kolejorza zwiódł rywala i mocnym uderzeniem dał gospodarzom prowadzenie.
Amaral przed przerwą jeszcze raz mógł mieć powody do radości, ale po jego uderzeniu zza linii pola karnego piłka trafiła w słupek.
Przed przerwą Lech kontrolował przebieg spotkania. Jego gra nie była może imponująca, ale wystarczyła na słabo dysponowaną Miedź. Obrońcom Kolejorza udało się "wyłączyć" bardzo groźnego Forsella, a jego koledzy nie mogli znaleźć recepty na przedostanie się pod bramkę gospodarzy.
W 51. minucie Gytkjaer odwdzięczył się Amaralowi. Duńczyk z łatwością ograł rywala i wyłożył piłkę Portugalczykowi, a ten podwyższył prowadzenie Kolejorza.
Wydawało się, że Lech kontroluje mecz i jest bliżej kolejnego gola, niż goście bramki kontaktowej.
Wtedy jednak wejście smoka zaliczył Szczepaniak, który pierwszy kontakt z piłką zamienił na trafienie. Chwilę później powinno być 2:2, ale Piątkowskiemu zabrakło centymetrów do zamknięcia świetnej akcji Szczepaniaka.
W końcówce mecz mógł się podobać. Miedź szukała wyrównania, co z kolei stwarzało Lechowi okazje do kontrataków. Okazje do "zamknięcia" meczu mieli Gytkjer czy Amaral, ich próby okazały się jednak niecelne.
Ostatecznie piłkarze trenera Djurdjevicia zdołali się przełamać i odnieść pierwsze od kilku tygodni zwycięstwo w lidze. Gra nie wyglądała dużo lepiej niż w ostatnich kolejkach, tym razem lechitom dopisała jednak skuteczność.
Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1 (1:0)
Lech: Putnocky - Wasielewski, Janicki, Goutas, Kostewicz, Makuszewski (Tomasik 88"), Cywka (Radut 22"), Tiba, Jóźwiak (Gajos 83"), Amaral, Gytkjaer
Rezerwowi: Burić, De Marco, Gajos, Tomczyk, Jevtić, Radut, Tomasik
Miedź: Sapela - Zieliński, Żyro, Bozić, Pikk, Purzycki, Fernandez, Marquitos (Camara 19"), Łobodziński, Ojamaa (Szczepaniak 69"), Forsell (Piątkowski 75")
Rezerwowi: Kanibołocki, Kwame, Camara, Bartczak, Szczepaniak, Osyra Piątkowski
Bramki: Gytkjaer 11", Amaral 51"- Szczepaniak 73"

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1. Bramki: Gytkjaer, Amaral - Szczepaniak
90
Niecelne uderzenie Camary na bramkę Lecha
90
90 minut za nami. Kolejne 4 doliczone
85
Świetna interwencja Wasielewskiego, który powstrzymał wychodzącego sam na sam Camarę
85
Celne uderzenie Amarala, ale poradził sobie z nim Sapela
83
Zmiana w Lechu: Gajos za Jóźwiaka
83
Nie ma gola! Szybka kontra Lecha, Jóźwiak ładnie wypuścił Gytkjaera, ale ten nie trafił w bramkę
80
Celny strzał na bramkę Lecha, ale pewnie piłkę złapał Putnocky
80
BYło groźnie! Świetna akcja gości, Szczepaniak zagrał z prawej strony wzdłuż bramki, zamykający akcję Piątkowski trafił w boczną siatkę
79
Nieudane dośrodkowanie Zielińskiego, piłka w dłoniach Putnockiego
78
Miedź po zdobyciu gola stara się iść z ciosem, nie stworzyła sobie jednak jeszcze dogodnej okazji
76
Lech ma mały problem z odzyskaniem inicjatywy, pojawiło się nieco nerwowości
75
Zmiana w Miedzi: Piątkowski za Forsella
73
Ładnie rozegrali to goście, piłka w końcu trafiła na 11. metr, gdzie ładnie obrócił się Szczepaniak i mocnym strzałem pokonał Putnockiego
61
Dośrodkowanie Ojamy z lewej strony w pole karne Lecha, ale arbiter odgwizdał spalonego
60
Po dośrodkowaniu Amarala zdołał uderzyć Jóźwiak, ale piłka poleciała nad poprzeczką