Siatkówka: zwycięstwo Enea Energetyka Poznań

Od wygranej nowy sezon I ligi siatkówki kobiet rozpoczęły zawodniczki Enea Energetyka Poznań.

Mający sięgające awansu ambicje zespół ze stolicy Wielkopolski udanie rozpoczął spotkanie i po dwóch bardzo dobrych setach prowadził już 2:0.
W trzeciej partii przebudziły się przyjezdne, dzięki czemu kibice mogli emocjonować się bardzo wyrównaną walką. Miejscowe zdołały m.in. dorobić pięciopunktową stratę, nie udało im się jednak wykorzystać dwóch meczboli. Ostatecznie, po grze na przewagi, ze złapania kontaktu mogły cieszyć się gliwiczanki.
W czwartym secie poznanianki potwierdziły swoją dominację.
- Pierwsze mecze nigdy nie są łatwe, tak naprawdę będziemy dopiero poznawać wszystkich przeciwników. Pierwsze dwa sety były spokojniejsze, trzeciego rywalki nam wyrwały, bo zachowały więcej spokoju. W czwartym wróciliśmy do lepszej gry - komentował przed kamerą WTK trener Marcin Patyk.

Enea Energetyk Poznań - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:20, 25:21, 32:34, 25:23).