Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Turniej "Poczuj speedway - nie dopalacze" zakończy żużlowy sezon w Poznaniu

sk
czwartek, 27.09.2018 r.
godz. 10.01
sk | czwartek, 27.09.2018 r., godz. 10.01
Turniej Poczuj speedway - nie dopalacze zakończy żużlowy sezon w Poznaniu
fot. Marek Surdyk

W najbliższą niedzielę oficjalnie zakończy się żużlowy sezon w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Kibice Skorpionów już od kilku tygodni nie emocjonują się rozgrywkami ligowymi, ponieważ drużyna Iveston PSŻ nie zrealizowała celu jakim był awans do fazy play-off.
 
Władze klubu chcą jednak oficjalnie pożegnać się z fanami przed zimową przerwą, a przy okazji imprezy "Poczuj speedway - nie dopalacze" dołożyć swoją cegiełkę do edukacji młodzieży. Obecni na trybunach wolontariusze będą m.in. rozdawać ulotki informujące o szkodliwym wpływie używek.
 
Najważniejsza będzie jednak rywalizacja na torze. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwa zespoły, które zmierzą się ze sobą w 15-biegowym meczu. Jego kształt będzie podobny do zwykłej rywalizacji ligowej, zostanie wprowadzonych kilka "usprawnień". To m.in. możliwość skorzystania z "Jokera" (jego dorobek będzie liczony podwójnie) przy 10-punktowej stracie czy podwójne naliczanie punktów zdobytych w biegach nominowanych.
 
Skład poszczególnych zespołów poznamy w dniu zawodów. Swój start w Poznaniu potwierdzili już m.in. Marcel Kajzer, David Bellego, Daniel Kaczmarek czy Robert Miśkowiak.
 

Impreza rozpocznie się o 13:45. Dzieci i młodzież do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji, wejdą na stadion za darmo. W przedsprzedaży bilety kosztują 20 zł, w dniu zawodów 24 zł. Posiadacze karnetów na sezon 2018 zapłacą za wejściówki 15 zł, niezależnie od daty i sposobu zakupu.

Reklama