Jeden błysk zapewnił 3 punkty, 4 nieuznane bramki gospodarzy. Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1

W trzecim spotkaniu sezonu 2018/19 Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe zespół Śląska Wrocław i ma na swoim koncie komplet punktów.

Trener Djurdjević zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty oglądaliśmy m.in. Putnockiego, Orłowskiego, Klupsia i Amarala. Na papierze ofensywny skład mógł zapowiadać "fajerwerki" w wykonaniu Kolejorza.
Tych jednak zabrało. W pierwszej połowie lechici nie byli w stanie oddać choćby jednego celnego strzału. Amaral, który tak imponował w starciu z Szachtiorem, więcej niż dobrych zagrań zaliczył fauli, a odcięty do podań Gytkjaer niewiele mógł zdziałać.
Znacznie groźniejsi w ofensywie byli gospodarze, choć tutaj też trudno było mówić o jakimś huraganie ataków. Śląsk raz zdołał posłać piłę do siatki Lecha, ale arbiter słusznie pokazał spalonego.
Druga połowa niestety nie przyniosła radykalnej zmiany obrazu gry. Gospodarze nadal też grali na granicy spalonego i po zmianie stron arbiter nie uznał im z tego powodu aż trzech bramek.
Długo wydawało się, że Lech nie będzie w stanie zdobyć we Wrocławiu gola. Nieliczne ataki kończyły się niecelnymi uderzeniami, brakowało też jakości i zdecydowania w środku pola.
0:0 wisiało w powietrzu, ale wtedy zadziałał trenerski nos Djurdjevicia, który wpuścił na boisko Jóźwiaka. Ten odwdzięczył się dobrym zagraniem w pole karne do Tiby, a Portugalczyk opanował piłkę i z bliskiej odległości posłał ją do siatki, już po raz drugi gwarantując Lechowi trzy punkty w ostatnich fragmentach spotkania.
Lech męczył się we Wrocławiu i wydawało się, że po raz pierwszy straci punkty. Ostatecznie zdołał jednak wygrać dzięki indywidualnym błyskom i choć zespół z Bułgarskiej nie zagrał wielkiego spotkania, to fakty są takie, że po 3. kolejce Kolejorz ma na koncie 9 punktów i krytycy mają coraz mniej argumentów.
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (0:0)
Śląsk: Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak - Augusto, Pałaszewski - Pich (Radecki 85"), Chrapek (Gąska 70"), Farshad - Piech (Robak 63")
Rezerwowi: Wrąbel, Pawelec, Cotra, Radecki, Łuczak, Gąska, Robak
Lech: Putnocky - Orłowski, Rogne, De Marco, Klupś (Klupś 70"), Trałka, Tomasik, Radut (Cywka 55"), Tiba, Gytkjaer, Amaral (Tomczyk 77")
Rezerwowi: Burić, Cywka, Kostewicz, Jóźwiak, Pleśnierowicz, Tomczyk
Bramki: Tiba 83"
Kartki: Trałka 72", Radecki 87" (żółta), Augusto 90" (żółta)

84
Jóźwiak wykorzystał złe ustawienie obrony, podał w pole karne do Tiby, a ten uderzeniem z bliskiej odległości zdobył gola
83
Bramka dla Lecha! Tiba!
82
Bardzo nieudany strzał Gytkjaera z linii pola karnego
81
10 minut do końca spotkania. Poza boiskiem opatrywany Robak
78
Tomczyk do końca poszedł na długą piłkę, Słowik wyszedł z bramki. Doszło do zderzenia, ale obyło się bez poszkodowanych
65
Kiepskie widowisko we Wrocławiu, jedna zdobyta bramka powinna zagwarantować zwycięstwo
57
Znów groźnie pod bramką Lecha, kolejny celny strzał, ale ponownie sędzia pokazał spalonego
40
Zero - tyle wynosi liczba udanych od początku do końca akcji Lech. Goście nie oddali żadnego celnego strzału
38
Farshad chciał zaskoczyć Putnockiego z rzutu wolnego, ale golkiper Lecha był czujny
36
W posiadaniu piłki górą jest Lech (52 % ) ale akcje Śląska są groźniejsze
32
Kontra Lecha, Tomasik zagrywał piłkę w okolice 5. metra, ale Amaral nie zdołał jej sięgnąć
30
Tym razem faul w ofensywie zaliczył Amaral
29
Niezła kontra w pole karne w wykonaniu Augusto, ale Piech był na minimalnym spalonym
28
Amaral faulował pod własnym polem karnym i tym razem będzie rzut wolny dla Śląska
27
Radut zagrywał w pole karne, ale piłka trafiła wprost w ręce Słowika
27
Rzut wolny dla Lecha w dobrej odległości do dośrodkowania
25
Z dystansu na bramkę Lecha uderzał Piech, ale Putnocky nawet nie musiał interweniować
24
Teraz Lech w ataku pozycyjnym
23
Chwila przerwy w grze, na boisko wbiegł jeden z kibiców, na szczęścia miał pokojowe zamiary
22
Nieuznany gol to jednak ostrzeżenie dla Kolejorza, gospodarze są dzisiaj bardzo groźni
12
Tomasik zagrywał z rzutu wolnego w pole karne Śląska, ale Słowik bez problemów złapał piłkę
10
Dużo twardej i zdecydowanej walki w środku pola, żaden z zespołów nie wypracował sobie w tym rejonie przewagi