Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Do Poznania zjadą wioślarskie talenty z całego świata

sk
czwartek, 12.07.2018 r.
godz. 11.46
sk | czwartek, 12.07.2018 r., godz. 11.46
Do Poznania zjadą wioślarskie talenty z całego świata
fot. Maciej Kopiński

Pod koniec miesiąca Poznań będzie gospodarzem mistrzostw świata do lat 23 w wioślarstwie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Impreza odbędzie się w dniach 25-29 lipca na Jeziorze Maltańskim. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie wówczas ponad 900 zawodniczek i zawodników z około 50 krajów.
 
W Poznaniu będzie można oglądać wiele wioślarskich talentów. Całkiem możliwe, że przynajmniej część z nich wystartuje dwa lata później na igrzyskach w Tokio.
 
Infrastruktura wokół toru regatowego jest już praktycznie gotowa. Do dyspozycji kibiców będzie m.in. zainstalowana w ubiegłym roku elektroniczna tablica.
 
Oprócz sportowej imprezy na Malcie odbędzie się również festiwal foodtracków, a w sobotę i niedzielę, czyli podczas półfinałów i finałów, na kibiców na trybunach czekać będzie poczęstunek.
 
Organizatorem mistrzostw świata U-23, tak jak i wcześniejszych imprez międzynarodowych w wioślarstwie, jest miasto Poznań, współorganizatorem Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Podmiotem wykonawczym od lat pozostaje Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo.

- Zespół organizacyjny tegorocznych mistrzostw świata rozpoczął pracę już po zakończeniu ubiegłorocznych zawodów Pucharu Świata. Tegoroczne zawody będą ogromne, bo swój udział zapowiadają ekipy z ponad 50 krajów i spodziewamy się nawet ponad 900 uczestników. Wiele reprezentacji planuje swój przyjazd do Poznania już dziesięć dni przed rozpoczęciem imprezy. Dlatego mamy już praktycznie wyznaczone pełne zakwaterowanie. Trwają ostatnie uzgodnienia w sprawie ewentualnych transmisji i relacji telewizyjnych z naszej imprezy. Uzgadniamy też ostatnie porozumienia z grupą sponsorów i dodam, że jest sporo firm zainteresowanych współpracą podczas tych zawodów. Od wielu lat mamy sprawdzony zespół ludzi, który dokładnie wie co ma robić, aby impreza zadowoliła startujących - powiedział Aleksander Daniel, dyrektor wykonawczy biura organizacyjnego mistrzostw świata U-23.

Reklama