Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Oficjalnie: Pedro Tiba zawodnikiem Lecha Poznań

sk
poniedziałek, 2.07.2018 r.
godz. 14.00
sk | poniedziałek, 2.07.2018 r., godz. 14.00
Oficjalnie: Pedro Tiba zawodnikiem Lecha Poznań
lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Pedro Tiba został w poniedziałek nowym zawodnikiem Lecha Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Środkowy pomocnik z Portugalii już w ubiegłym tygodniu przeszedł testy medyczne. Wszystkie formalności zabrały trochę czasu, ale w końcu piłkarz mógł złożyć podpis na 3-letnim kontrakcie.

- Miałem kilka ofert z innych klubów, jednak zdecydowałem się przyjść do Lecha. Głównym powodem takiego kroku był fakt, że tutaj mogę walczyć o tytuły. Wiem, że w nowym sezonie walczymy o mistrzostwo Polski i właśnie po to przyszedłem do Poznania. Jestem przede wszystkim zawodnikiem, który gra pod drużynę i dla drużyny, zawsze daję z siebie wszystko. Nie chcę jednak za dużo o sobie mówić. Wolę, żeby kibice zobaczyli mnie podczas gry i sami ocenili. Moja dobra gra będzie moją najlepszą wizytówką - skomentował swoją decyzję Tiba.

To niespełna 30-letni (urodziny będzie świętować w sierpniu) środkowy pomocnik. W minionym sezonie bronił barw GD Chaves, gdzie wypożyczony jest z SC Braga. W 31 meczach portugalskiej ekstraklasy zanotował 11 trafień i 6 asyst, mocno przyczyniając się do zajęcia przez jego zespół szóstego miejsca w lidze.

- Pedro jest zawodnikiem, który przede wszystkim ma wzmocnić rywalizację w środku pola. Cechuje go duża mobilność, odpowiedzialność, zaangażowanie oraz bardzo dobre wyszkolenie taktyczno-techniczne. Jego atutem jest umiejętność kierowania tempem gry, potrafi utrzymać się przy piłce, swoim podaniem rozpocząć akcję ofensywną i oddać dobry strzał z dystansu - powieział dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.

To trzeci transfer Kolejorza w tym okienku. Wcześniej skład wzmocnili bramkarz Karol Szymański i obrońca Tomasz Cywka.

Reklama