Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Kibice Lecha Poznań ogłosili bojkot. Chcą spotkania z Jackiem Rutkowskim

sk
poniedziałek, 11.06.2018 r.
godz. 17.18
sk | poniedziałek, 11.06.2018 r., godz. 17.18
Kibice Lecha Poznań ogłosili bojkot. Chcą spotkania z Jackiem Rutkowskim
fot. Tomasz Szwajkowski

Narasta konflikt pomiędzy najbardziej zagorzałymi kibicami Lecha Poznań a kierownictwem klubu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Na profilu Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań pojawiło się oświadczenie, w którym fani Kolejorza tłumaczą swoje ostatnie kroki i zarzucają m.in. prezesowi Karolowi Klimczakowi "butę i arogancję".
 
- Od zakończenia sezonu w wypowiedziach prezesa, Karola Klimczaka coraz częściej słychać arogancję i butę wobec nas, kibiców poznańskiego Lecha, które powoli zamienia on w czyny. W zaciszu gabinetów rządzący ligą planują kolejne restrykcje dla kibiców, a prym w ustalaniu ostrzejszych kar wiedzie właśnie Karol Klimczak. Decyzją tej samej osoby ze stadionu w ciągu dwóch tygodni ma zostać wyrzucone Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, a Ultrasi także mają zostać pozbawieni swoich pomieszczeń. Karolowi Klimczakowi przeszkadzają nawet zebrane przez kibiców paczki z darami dla dzieciaków i kombatantów, bo pomieszczenia gdzie są zgromadzone te dary też mają zostać zwolnione - czytamy w oświadczeniu.
 
W dalszej części kibice deklarują m.in. "zaprzestanie wszelkich działań promujących mecze domowe Lecha Poznań, całkowity bojkot akcji marketingowych klubu, wszelkich innych działań klubu łącznie z inicjatywami jego sponsorów."
 
SKLP żąda spotkania z Jackiem Rutkowskim. Dopiero po rozmowie z właścicielem klubu zostaną podjęte dalsze kroki. Do tego momentu kibice nie zamierzają m.in. kupować biletów czy karnetów na mecze rozgrywane przy Bułgarskiej.

Działania klubu są prawdopodobnie związane z procedurą odwoławczą po karach nałożonych przez wojewodę. Lech chce w ten sposób pokazać, że stara się walczyć z łamaniem prawa na stadionie. To m.in. stąd decyzja o udostępnieniu kibicom nowych pomieszczeń, już poza terenem imprezy masowej.

Pełną treść oświadczenia kibiców można znaleźć tutaj.

Reklama