Black Roses Posnania wicemistrzyniami Polski w rugby

Z tytułami wicemistrzyń Polski w rugby 7-osbowym zakończyły sezon 2017/18 zawodniczki Black Roses Posnania.

W weekend w Gdańsku rozegrano wieńczący rozgrywki turniej finałowy. W fazie grupowej poznaniaki bez problemów pokonały zawodniczki z Warszawy: Legię (28:0) i AZS AWF (45:0). Ostatnim rywalem były Biało-Zielone Ladies Gdańsk, które zwyciężyły 26:7.
W półfinale Black Roses Posnania ponownie okazała się lepsza od AZS AWF Warszawa (42:0). Finał to kolejne spotkanie z gospodyniami i ponowny trium gdańszczanek, tym razem 24:14.
Po ośmiu turniejach wchodzących w cykl Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7 drużyna Black Roses zdobyła wicemistrzostwo Polski. Mistrzem Polski został zespół Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, zaś podium zamknęła ekipa warszawskiej Legii.