Kolejorz stracił zwycięstwo w 99. minucie. Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1

W 36. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków, tracąc gola w ostatniej akcji meczu. Ten wynik pozbawił Kolejorza szans na tytuł, ale zapewnił mu grę w eliminacjach europejskich pucharów.

Nowy sztab szkoleniowy nie zrobił rewolucji w składzie Kolejorza. Pewnym zaskoczeniem mogło być odsunięcie Dilavera, ponadto będącego w słabej formie Kostewicza zastąpił na lewej obronie Tomasik
Na początku spotkania lepiej prezentowali się goście, mieli jednak problem ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich. W 14. minucie po dośrodkowaniu Jóźwiaka bliski szczęścia był Gytkjaer, ale po strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki.
Ostatecznie w pierwszej połowie bramki nie padły. Nie było to dużym zaskoczeniem, bo poza kilkoma wyjątkami oba zespoły prezentowały się w ofensywie bardzo przeciętnie.
Tuż po przerwie błysnął Jevtić, zagrywając świetną, prostopadłą piłkę do Majewskiego. Ten w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem, ale dobitka Gytkjaera okazała się skuteczna.
Spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut z powodu zachowani kibiców Wisły, którzy podczas odpalania rac podpalili przygotowaną wcześniej oprawę. Gęsty dym uniemożliwiał grę, a piłkarze na pewien czas zeszli nawet do szatni.

Po wznowieniu gry Wisła usiłowała odrobić stratę, ale jej ataki nie robiły wrażenia na dobrze dysponowanej obronie Lecha. Sytuacji nie zmieniały nawet zmiany personalne, choć później okazało się, że kluczowe było wprowadzenie Brożka.

Już w doliczonym czasie gry na boisku doszło do szarpaniny, zakończonej pokazaniem kilku żółtych kartek. Doliczone 6 minut już minęło i wydawało się, że nic nie odbierze Lechowi zwycięstwa. W 99. minucie do zagranej z głębi pola piłki dopadł w polu karnym żegnający się z Wisłą Brożek, opanował futbolówkę i strzałem z ostrego kąta pokonał Putnockiego.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (0:0)

Wisła: Cuesta; Cywka, Wasilewski, Arsenić, Bartkowski, Boguski (Basha 71"), Halilović, Mitrović, Llonch, Imaz (Wojtkowski 78"), Kolar (Brożek 71")

Rezerwowi: Chorążka, Ondrasek, Basha, Brlek, Brożek, Wojtkowski, Gonzalez

Lech: Putnocky; Gumny, Vujadinović, Janicki, Tomasik, Jóźwiak (Barkroth 90"), Trałka, Gajos, Majewski (Makuszewski 85"), Jevtić, Gytkjaer (Koljić 90")

Rezerwowi: Burić, Chobłenko, Kostewycz, Dilaver, Barkroth, Koljić, Makuszewski.

Bramki: Gytkjaer 49" - Brożek 99"

Kartki: Gumny 39" (żółta), Boguski 69" (żółta), Cuesta 90" (żółta), Janicki 90" (żółat), Dilaver 90" (żółta), Burić 90" (żółta)

90
Co za historia, Brożek strzałem z ostrego kąta pokonał Putnockiego, ratując remis dla Wisły
90
4 minut do zakończenia spotkania
89
Legia i Jagiellonia wygrały swoje mecze, zatem Mecz Lech - Legia będzie decydować o mistrzostwie
83
Świetna interwencja Vujadinovicia, który na 5. metrze wybił kierowaną do Brożka piłkę
82
Lechici wyraźnie się cofnęli i szukają okazji do kontrataków, na razie ich jednak nie ma
80
W barwach Wisły oglądamy m.in. Tomasza Cywkę, który wkrótce ma być zaprezentowany jako gracz Kolejorza
63
Słupek! Po bardzo ładnej akcji z 11. metra uderzał Jevtić, ale nieco zabrakło mu szczęścia
62
Trwa przerwa w grze, na sektorze kibiców Wisły musiała interweniować straż pożarna
60
Wciąż mamy przerwę w grze
57
Nad boiskiem kłęby dymu z rac, gra została przerwana
55
Gospodarze muszą walczyć, bo przegrana pozbawia ich szans na europejskie puchary
54
Po stracie gola Wisła stara się dłużej utrzymywać przy piłce
53
Jagiellonia prowadzi z Zagłębiem już 2:0. Obecne wyniki oznaczają, że mistrza poznamy dopiero w ostatniej kolejce
52
Zdobycie choćby punktu zapewni Lechowi grę w eliminacjach europejskich pucharów
49
Jevtić świetnie zagrał do Majewskiego, ten przegrał pojedynek sam na sam, ale dobitka Gytkjaera okazał się skuteczna
31
Gumny dał się ograć obrońcy, ale dośrodkowanie w pole karne Lecha okazało się niecelne
29
Znów strata Jevticia w środku pola
27
Tymczasem w swoich meczach prowadzą już Legia i Jagiellonia. Taki wyniki pozbawiają Lecha szans na tytuł
25
Mecz zaczyna się rozkręcać, Wisła atakuje coraz odważniej
20
Wasilewski wygrał walkę powietrzną w polu karnym Lecha, ale jego strzał okazał się niecelny