Nenad Bjelica: pod względem mentalnym jest lepiej niż 3 tygodnie temu

Lech Poznań po raz kolejny odniósł pewne zwycięstwo na INEA Stadionie.

Tym razem "ofiarą" zespołu Nenada Bjelicy była Lechia Gdańsk, która uległa Kolejorzowi 0:3. - Gratuluję mojej drużynie, bo odniosła zasłużone zwycięstwo. Zawsze po dobrym meczu trudno jest potwierdzić formę w kolejnym. Zespół pokazał moc i to w starciu z dobrym rywalem, mającym duże umiejętności - komentował chorwacki szkoleniowiec. - Wszystko co ważne jest w głowie. Widzimy jak gra drużyna pewna siebie i mająca do siebie zaufanie. Podczas ostatnich spotkań pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i mentalnie. Pod tym ostatnim względem jest lepiej niż jeszcze 2-3 tygodnie temu - dodał.
Dzięki wygranej Lech utrzymuje kontakt z Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. - Szkoda, że w drugiej połowie nie wykorzystaliśmy kontrataków. Boisko nie było jednak w najlepszym stanie i być może to było małym problemem. Teraz czeka nas chwila przerwy, bo drużyna na to zasłużyła, a później wracamy do ciężkiej pracy - zapowiedział Bjelica.
W pierwszych 45 minutach aż trzech lechitów doznało urazów i musiało zejść z boiska. - Jeszcze nigdy nie musiałem zmienić aż trzech zawodników w pierwszej połowie. Kontuzjowani piłkarze przejdą dokładne badania w sobotę - stwierdził Chorwat.

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Uwaga na drogach!