Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Utalentowany obrońca Lecha Poznań podpisał nowy kontrakt

sk
czwartek, 8.03.2018 r.
godz. 16.59
sk | czwartek, 8.03.2018 r., godz. 16.59
Utalentowany obrońca Lecha Poznań podpisał nowy kontrakt
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Wiktor Pleśnierowicz przynajmniej przez najbliższe 3 lata będzie bronić barw Lecha Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Środkowy obrońca urodził się 23 września 2001 roku. Karierę zaczynał w UKS Kaliszaninie Kalisz, skąd trafił to Lecha Poznań. Po przejściu kolejnych szczebli szkolenia trafił w końcu do prowadzonych przez Ivana Djurdjevicia rezerw, a ciężka praca zaowocowała okazją do treningów z pierwszym zespołem i wyjazdem na zimowy obóz przygotowawczy z drużyną Nenada Bjelicy.

- Ten wyjazd pokazał, że możemy wiązać z Wiktorem nadzieję w kontekście pierwszej drużyny. Niezbędna ku temu jest ciężka praca i rozwój samego zawodnika. Mimo młodego wieku na murawie prezentuje się bardzo dojrzale, ma olbrzymi potencjał techniczno-taktyczny. Mamy nadzieję, że osiągnie najpierw poziom Lecha Poznań, a później może także dorosłej reprezentacji Polski - komentował na łamach lechpoznan.pl Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy akademii.

Sam piłkarz podkreślał, że Lech jest dla niego odpowiednim miejscem do rozwoju. Podzielił się również swoimi planami. - Chciałbym podążyć drogą starszych kolegów i trafić do pierwszy drużyny, ograć się w polskiej lidze i wtedy może pomyśleć o wyjeździe na zachód - zapowiedział.

Reklama