Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3

PSŻ Poznań pozyskał zawodnika z ekstraligi. W poniedziałek Skorpiony pojadą na obóz

sk
sobota, 24.02.2018 r.
godz. 09.30
sk | sobota, 24.02.2018 r., godz. 09.30
PSŻ Poznań pozyskał zawodnika z ekstraligi. W poniedziałek Skorpiony pojadą na obóz
Niedźwiedź na torze w Poznaniu fot. Piotr Sagalara

żużlowy sezon zbliża się coraz większymi krokami. Intensywnie przygotowują się do niego reprezentanci PSŻ Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Specyfika "czarnego sportu" powoduje, że większość zawodników zimą ćwiczy indywidualnie, a z kolegami z zespołu spotyka się zwykle na krótkich zgrupowaniach. Podobnie jest w przypadku "Skorpionów". W najbliższy poniedziałek drużyna trenera Tomasza Bajerskiego zbierze się w Poznaniu, a następnie wyjedzie na 7-dniowy osób w Karkonoszach.

Podczas okresu transferowego kadra PSŻ (przynajmniej na papierze) została wzmocniona. W zespole pozostali dotychczasowi liderzy (Mateusz Borowicz, Władimir Borodulin i Frederik Jakobsen), pozyskano ponadto Francuza Davida Bellego, mającego za sobą bardzo udane rozgrywki.

Pod koniec lutego włodarze PSŻ zdecydowali się na kolejny ruch personalny. W sezonie 2018 na zasadach "gościa" barw Skorpionów bronić będzie zawodnik Falubazu Zielona Góra, Sebastian Niedźwiedź. W ubiegłym roku na tej samej zasadzie występował on w Kolejarzu Rawicz, osiągając w drugiej lidze średnią biegopunktową 1,788. Poznańscy kibice na pewno pamiętają jego występ na Golęcinie, gdzie w kwietniu ubiegłego roku wywalczył 13 punktów i bonus.

Niedźwiedź jest jeszcze juniorem, ale przepisy pozwalają występować "gościom" tylko na pozycjach seniorskich. Jego dostępność w meczach Skorpionów może być ponadto uzależniona od terminarza Falubazu.

Reklama