sk
niedziela, 4.02.2018 r.
godz. 16.15
sk | niedziela, 4.02.2018 r., godz. 16.15

W niedzielnym meczu sparingowym Lech Poznań pokonał 2:0 pierwszoligowy zespół GKS Tychy.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do wznowienia rozgrywek Lotto Ekstraklasy pozostało zaledwie kilka dni, można więc się spodziewać, że skład na mecz z Arką Gdynia będzie podobny do tego, który wybiegł na boisko czwartego dnia lutego.

W pierwszej połowie najgroźniejszym graczem Kolejorza był Darko Jevtić, który kilkukrotnie usiłował wpisać się na listę strzelców. Udało mu się to raz: po rozegraniu rzutu rożnego Szwajcar popisał się celnym i skutecznym uderzeniem tuż zza linii pola karnego.

W drugiej połowie Lech nadal miał wyraźną przewagę. Mecz może nie toczył się od pierwszego do ostatniego gwizdka w zabójczym tempie, ale piłkarze Nenada Bjelicy kontrolowali sytuację i zasłużenie zdobyli drugą bramkę. Jej autorem był Oleksji Chobłenko,  który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Radosławie Majewskim.

Lechitów czeka tej zimy jeszcze jeden sparing: w środę zmierzą się oni z drugoligowym Zniczem Pruszków.

Lech Poznań - GKS Tychy 2:0 (1:0)

Lech: Jasmin Burić – Robert Gumny (77. Mario Situm), Thomas Rogne, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Mihai Radut (77. Radosław Majewski) – Nicklas Barkroth (77. Tymoteusz Klupś), Christian Gytkjaer, (77. Oleksiy Khoblenko), Darko Jevtić (77. Kamil Jóźwiak)

GKS: Konrad Jałocha – Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Łukasz Bogusławski, Dawid Abramowicz – Daniel Keon, Edgar Bernhardt, Łukasz Grzeszczyk, Kamil Zapolnik, Damian Nieśmiałowski - Michał Fidziukiewicz

Bramki: Jevtić (35.), Khoblenko (85 (k)).