Hokej Poznań - Zagłębie Sosnowiec: pogrom w sobotę, zacięta walka w niedzielę

W weekend kibice hokeja na lodzie mogli śledzić rywalizację zespołów Hokeja Poznań i Zagłębia Sosnowiec.

Obie drużyny rywalizują w I lidze (zaplecze ekstraklasy), jednak drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego jest znacznie wyżej klasyfikowana i była zdecydowanym faworytem konfrontacji w stolicy Wielkopolski.

W sobotę Zagłębie zwyciężyło 11:3, a kluczowa okazała się druga tercja, wygrana przez gości 5:0.

W niedzielę rywalizacja była o wiele bardziej zacięta. Druga i trzecia kwarta zakończyły się remisami 1:1, ale w pierwszej części goście zdobyli jedną bramkę więcej od poznaniaków, co okazało się kluczowe w kontekście końcowego rezultatu.

W 20 meczach Hokej Poznań wywalczył 16 punktów, co daje obecnie 6. miejsce w 8-zespołowej tabeli. Zagłębie zgromadziło z kolei 57 pkt. i prowadzi w rozgrywkach.

Hokej Poznań - HK Zagłębie Sosnowiec 3:11 (1:3, 0:5, 2:3)

Bramki dla gospodarzy: Iwański, Tsitok, Gawrus

Hokej Poznań - HK Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Bramki dla gospodarzy: Tsitok, Wiśniewski, Obrał.