Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Oficjalnie: Piotr Tomasik piłkarzem Lecha Poznań

sk
czwartek, 11.01.2018 r.
godz. 18.25
sk | czwartek, 11.01.2018 r., godz. 18.25
Oficjalnie: Piotr Tomasik piłkarzem Lecha Poznań
www.lechpoznan.pl / fot. Przemysław Szyszka

Piotr Tomasik został w czwartek piłkarzem Lecha Poznań. To drugi zimowy transfer Kolejorza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

30-letni lewy obrońca został pozyskany z Jagiellonii Białystok. Ma rywalizować o miejsce w składzie z Wołodymyrem Kostewiczem. W obecnym sezonie zaliczył 10 występów w barwach Jagiellonii. W poprzednich rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i zanotował w sumie 9 asyst.

Umowa Tomasika będzie ważna do czerwca 2021 roku.

- To doświadczony Polak. Potrafi grać ofensywnie, a to jest dla nas niezwykle istotne. Pokazał to najlepiej w poprzednim sezonie, w którym dziewięć razy asystował przy bramkach kolegów. Chcemy takich obrońców, którzy potrafią to robić. Tego też oczekujemy od naszych defensorów. Poza bronieniem zależy nam na tym, żeby potrafili też atakować. Tomasik do tego profilu doskonale pracuje - powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej klubu wiceprezes Piotr Rutkowski.

- Gdy się trafia do takiego klubu, jak Lech, to zawsze towarzyszą temu emocje. To klub z tradycjami. Każdy chciałby dziś być na moim miejscu i trafić do takiego klubu. Jestem bardzo zadowolony i podekscytowany tym, że podpisałem kontrakt. Już nie mogę się doczekać pierwszego treningu - przyznał nowy lechita.

Od 1 stycznia zawodnikiem Kolejorza jest inny obrońca, Thomas Rogne. Teraz kibice mogą spodziewać się transferów graczy ofensywnych.

Reklama