Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 16
Reklama

Poznaniak jedzie na igrzyska. Celem jest medal

sk
środa, 10.01.2018 r.
godz. 19.59
sk | środa, 10.01.2018 r., godz. 19.59
Poznaniak jedzie na igrzyska. Celem jest medal
fot. UMP

Jan Szymański po raz kolejny wystartuje na zimowych igrzyskach. Cztery lata temu udało mu się zdobyć medal. Jak będzie teraz?

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1014 hPa

Niespełna 29-letni łyżwiarz szybki wraz z kolegami z drużyny zajął w Soczi 3. miejsce. Teraz polski team nie wywalczył kwalifikacji, ale zawodnik AZS AWF Poznań wystartuje w indywidualnej rywalizacji na 1500 metrów.

W dniu wyjazdu na ostatni etap przygotowań Szymański spotkał się z wiceprezydentem Tomaszem Lewandowskim, który wręczył mu Olimpijską Nagrodę Sportową i czek na 10 tysięcy złotych.

- Mam nadzieję, że na najbliższych zimowych igrzyskach uda się powtórzyć sukces z Soczi. Na pewno cały Poznań będzie trzymać kciuki za łyżwiarzy, ale również pozostałych polskich sportowców startujących w południowokoreańskim Pjongczang - mówił wiceprezydent.

Szymański to wielokrotny mistrz Polski, a oprócz medalu olimpijskiego ma na koncie m.in. również krążek mistrzostw świata. Teraz spróbuje powiększyć swój dorobek.

- Mam nadzieję, że z igrzysk przyjadę z jak najlepszym rezultatem. Obrona medalu sprzed czterech lat nie będzie możliwa, ponieważ drużynie nie udało się zakwalifikować. Będę reprezentował Polskę na dystansie 1500 metrów. Chciałbym zdobyć medal, ale zadowolony będę z każdego miejsca powyżej ósmego - stwierdził.

W igrzyskach wystartuje również bobsleista Krzysztof Tylkowski, ale obecnie broni on barw Floty Gdynia. Szansę na start w tej samej dyscyplinie wciąż ma również Kamil Masztak z Grunwaldu Poznań.

Reklama