Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2
Reklama

Napastnik na wylocie z Kolejorza. Trafi na Cypr?

sk
środa, 3.01.2018 r.
godz. 12.24
sk | środa, 3.01.2018 r., godz. 12.24
Napastnik na wylocie z Kolejorza. Trafi na Cypr?
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Wszystko wskazuje na to, że Nicki Bille Nielsen wkrótce opuści Lecha Poznań. Zainteresowane jego usługami mają być kluby cypryjskie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 993 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Duńczyk trafił do Polski w styczniu 2016. Jego przeszłość mogła budzić wątpliwości: piłkarz często zmieniał kluby i dość rzadko - jak na napastnika - trafiał do siatki rywali. Władze klubu były jednak spokojne. - Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, waleczny, zaangażowany w grę do ostatniej minuty meczu i silny - opisywał Nielsena wiceprezes Piotr Rutkowski.

Za Duńczyka zapłacono 400 tysięcy euro i po dwóch latach należy ocenić ten transfer jako niewypał. 8 bramek i jedna asysta w 43 meczach to wynik znacznie poniżej oczekiwań, ponadto napastnik często miał różnego rodzaju problemy ze zdrowiem, które wykluczały go z gry.

Nielsen był za to aktywny w mediach społecznościowych, wielu kibiców miało zastrzeżenia do jego sylwetki. Bardziej niż z bramek zostanie zapamiętany z wypowiedzi dla klubowej telewizji. - Rano najpierw piję kawę, a później przypominam sobie jak bardzo nienawidzę Legii Warszawa - wypalił kiedyś przed kamerą Lech TV.

Umowa Duńczyka jest ważna do czerwca 2018 roku, Lech posiada również opcję przedłużenia jej o 12 miesięcy. Jego pozostanie w Kolejorzu jest jednak wątpliwe. Według serwisu goal.philenews.com zainteresowanie jego pozyskaniem wykazały kluby występujące w cypryjskiej ekstraklasie. Na konkrety trzeba jednak poczekać, niewiadomą pozostaje bowiem m.in. forma transferu.

Reklama