Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama

Bramkostrzelny napastnik nie wróci zimą do Lecha Poznań

sk
piątek, 29.12.2017 r.
godz. 14.47
sk | piątek, 29.12.2017 r., godz. 14.47
Bramkostrzelny napastnik nie wróci zimą do Lecha Poznań
fot. Maciej Kopiński, archwium

Lech Poznań nie skorzysta z możliwości skrócenia okresu wypożyczenia Pawła Tomczyka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1010 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Uwaga, ślisko na drogach! | Wczoraj, godz. 21:24
Dla nich istotny jest każdy detal | Wczoraj, godz. 19:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

19-letni napastnik broni obecnie barw pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. W 22 meczach zdobył 7 bramek i zaliczył 3 asysty, jest również regularnie powoływany do reprezentacji U-21 Czesława Michniewicza.

Na wylocie z Kolejorza są Deniss Rakels i Nicki Bille Nielsen, a wielu fanów właśnie w Tomczyku upatrywało rywala dla Christiana Gytkjaera. Wychowanek Lecha będzie musiał jednak poczekać na swoją szansę przy Bułgarskiej.

- Paweł w ostatnich miesiącach trafił do nowego środowiska, zaaklimatyzował się w nim i potwierdził, że może być w przyszłości dobrym zawodnikiem. Pozostanie na wypożyczeniu jest dla niego najlepszym obecnie sposobem na szybki rozwój i zbieranie doświadczenia. W Bielsku-Białej ma do tego warunki, rok temu sprawdził się tam zresztą również Robert Gumny. Przed nim ciężka praca, której efektem ma być powrót do I drużyny Lecha, w której mógłby stać się jej ważnym ogniwem - tłumaczył na łamach oficjalnej strony klubu wiceprezes Piotr Rutkowski.

Tomczyk przynajmniej do czerwca grać będzie na pierwszoligowych boiskach, a decyzje dotyczące jego przyszłości zapadną latem.

Reklama