Kontuzje duńskich napastników Kolejorza: lekarze postawili diagnozy

Bille Nielsen opatrywany po starciu z Kiełpinem fot. Tomasz Szwajkowski

W poniedziałek Lech Poznań wydał komunikat dotyczący stanu zdrowia Nickiego Bille Nielsenea i Christiana Gytkajera.

Obaj doznali kontuzji w niedzielnym meczu z Wisłą Płock. Gytkjaer wybiegł w pierwszym składzie i tuz przed przerwą strzelił gola na 2:1, który w końcowym rozrachunku zapewnił Kolejorzowi 3 punkty.
Już w przerwie Duńczyk sygnalizował problemy ze zdrowiem, a w drugiej połowie został zmieniony przez swojego rodaka.
Występ Bille Nielsena był jednak krótki: po jednym z dośrodkowań napastnik zderzył się z Sewerynem Kiełpinem i musiał opuścić boisko.
Mniej groźny jest uraz Gytkjaera. - Ma stłuczony mięsień dwugłowy uda. Do środy włącznie będzie trenował indywidualnie. Nie jest to jednak poważny uraz i wszystko wskazuje na to, że będzie gotowy do gry w najbliższym meczu - tłumaczył na łamach oficjalnej strony klubu szef sztabu medycznego Lecha Poznań prof. Krzysztof Pawlaczyk.
Bille Nielsen ma z kolei 2-centymetrowe rozcięcie na wardze, którym zajął się już chirurg. W najbliższych dniach będzie on trenować indywidualnie i na razie nie wiadomo kiedy wróci do pracy z zespołem.
Najbliższe spotkanie Lech rozegra w niedzielę: zespół Nenada Bjelicy zmierzy się wówczas na wyjeździe z Piastem Gliwice.