Kolejorz w końcu ma 3 punkty. Lech Poznań - Wisła Płock 2:1

W 17. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na INEA Stadionie Wisłę Płock. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Tym razem w pierwszym składzie, a nawet na ławce, zabrakło miejsca dla Radosława Majewskiego. Ofensywny pomocnik w ostatnich tygodniach rozczarowywał i trener Nenad Bjelica dał mu odpocząć.
Od początku Lech dłużej utrzymywał się przy piłce, ale trudno było mówić o wielkiej przewadze. Oba zespoły miały problemy z grą ofensywną i mecz nie toczył się w wysokim tempie.
Prowadzenie dał gospodarzom Maciej Makuszewski. W 13. minucie wykorzystał on bierną postawę obrońców, zszedł z prawej strony do środka pola i uderzył lewą nogą zza pola karnego, a piłka wpadła do siatki.
Mecz nie imponował poziomem, mimo to lechici mieli okazje do zdobycia kolejnych goli. Najpierw po strzale Darko Jevticia piłka poszybowała tuż nad poprzeczką, natomiast Christian Gytkjer w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Seweryna Kiełpina, piłkę z linii bramkowej wybił jednak obrońca.
W 36. minucie zabójczą kontrę wyprowadzili goście. Varela podał do Kante, ten do niepilnowanego Stilicia, a Bośniak w sytuacji sam na sam pokonał Putnockiego.
Blisko bramki na 2:1 był Jevtić, ale Kiełpin zdołał sparować jego strzał na poprzeczkę, a dobijający Gytkjaer był na spalonym.
Duńczyk w końcu wpisał się na listę strzelców: tuż przed przerwą błąd techniczny we własnym polu karnym popełnił Uryga, a Gytkjaer dopadł do piłki i z bliskiej odległości posłał ją do siatki.
Po zmianie stron mecz był jeszcze słabszym widowiskiem niż przed przerwą. Z boiska długo wiało nudą, dominowały starcia fizyczne i faule. Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli sobie dopiero w 61. minucie: z dystansu groźnie uderzał wówczas Kostewicz.
Mecz był dość wyrównany, oba zespoły rzadko stwarzały sobie okazje do zdobycia gola. Nieco aktywniejsi byli lechici, gospodarze nie podejmowali jednak zbędnego ryzyka i sam fakt długo oczekiwanego zwycięstwa miał dla nich większe znaczenie niż jego rozmiary.

Ostatecznie Lech zwyciężył 2:1, bezlitośnie wykorzystując błędy gości. W grze Kolejorza trudno było dostrzec znaczący postęp, ale po niemal dwóch miesiącach oczekiwania zespół Nenada Bjelicy w końcu wywalczył 3 punkty.

Lech Poznań - Wisła Płock 2:1 (2:1)

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Emir Dilaver, Rafał Janicki, Wołodymyr Kostewicz - Maciej Gajos, Łukasz Trałka - Maciej Makuszewski, Mihai Radut (Barkroth 84"), Darko Jevtić - Christian Gytkjaer (Bille Nielsen 62", Rakels 71")

Rezerwowi: Jasmin Burić, Abdul Aziz Tetteh, Nicklas Barkroth, Deniss Rakels, Kamil Jóźwiak, Vernon De Marco, Nicki Bille Nielsen

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Alan Uryga, Adam Dźwigała, Kamil Sylwestrzak (Łukowski 87") - Dominik Furman, Damian Szymański - Giorgi Merebashvili, Semir Stilić (Biliński 81"), Nico Varela - José Kanté

Rezerwowi: Bartłomiej Gradecki, Damian Rasak, Kamil Biliński, Mateusz Piątkowski, Konrad Michalak, Patryk Stępiński, Jakub Łukowski

Bramki: Makuszewski 13", Gytkjaer 45" - Stilić 36"

Kartki: Radut 15" (żółta), Stefańczyk 53; (żółta), Furman 78" (żółta)

68
Dośrodkowanie Jevticia, Kiełpin dobrze wyszedł z bramki, ale zderzył się z Nielsenem. Przerwa w grze, Duńczyk potrzebuje pomocy
45
Fatalny błąd Urygi, który zaplątał się z piłką na 5. metrze, wykorzystał to Gytkjaer, zdobywając gola z bliskiej odległości
45
Bramka! Gytkjaer!
43
Piłka w siatce gości, ale bramki nie uznano. Gytkjaer dobił strzał Jevticia obroniony przez Kiełpina, ale Duńczyk był na spalonym