Co za mecz! Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3

sk
sobota, 21.10.2017 r.
godz. 22.11
sk | sobota, 21.10.2017 r., godz. 22.11

Szalony mecz w Gdańsku! Lech Poznań dwukrotnie odrabiał stratę gola, raz wyszedł na prowadzenie, ale ostatecznie podzielił się punktami z tamtejszą Lechią.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Pierwsze minuty zwiastowały przewagę Kolejorza. Goście nie mieli może klarownych sytuacji, ale dłużej utrzymywali się przy piłce i sprawiali wrażenie zespołu lepiej poukładanego.

Sytuacja zmieniła się w 13. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Wolski, Błażej Augustyn ubiegł Lasse Nielsena i strzałem z 5. metra dał Lechii prowadzenie.

Goście słabo zareagowali na stratę gola. Tworzenie akcji ofensywnych przychodziło im z trudem, a ponieważ gospodarze nie zamierzali za wszelką cenę dążyć do podwyższenia prowadzenia, to mecz nie stanowił zbyt atrakcyjnego widowiska.

Nenad Bjelica mógł być zmartwiony sytuacją zdrowotną jego piłkarzy: z powodu urazów jeszcze przed przerwą boisko opuścili Rafał Janicki i Mario Situm.

Wyrównanie padło w 37. minucie. Z rzutu wolnego mocno dośrodkował Mihai Radut, a Maciej Gajos sprytnie trącił piłkę, czym kompletnie zaskoczył golkipera gospodarzy.

Sporo emocji przyniósł doliczony czas pierwszej połowy. W polu karnym Lecha starli się Nielsen i Marco Paixo, ale Tomasz Musiał nie dopatrzył się przewinienia. Po chwili otrzymał jednak sygnał z wozu VAR i po weryfikacji przyznał gospodarzom jedenastkę, którą na gola zamienił M. Paixao.

Tuż po zmianie stron arbiter znów skorzystał z VAR. Tym razem korzyść odnieśli goście: czerwoną kartkę za faul na Gytkajerze zobaczył Michał Nalepa.

Przez kilka minut Kolejorz starał się wykorzystać grę w przewadze. Doskonałą okazję miał Gajos, ale przegrał pojedynek sam na sam z Kuciakiem.

W końcu przycisnęli goście i mimo gry w osłabieniu kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce Putnockiego.

Lech wyszedł na prowadzenie w ciągu dwóch minut. Najpierw niepotrzebnie z własnego pola karnego wyszedł Kuciak, a Rakelss świetnie zagrał do Gytkjaera, który posłał piłkę do pustej bramki. Chwilę później w końcu błysnął Jevtić, a jego dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową wykończył Makuszewski.

Wtedy wydawało się, że Lech wywiezie z Gdańska 3 punkty. Druga żółta kartka dla Raduta wyrównała jednak siły obu zespołów, a samobójcza bramka Emira Dilavera oznaczała wynik 3:3. Przy szóstym tego dnia golu nie popisał się Matus Putnocky, który zawahał się przy wyjściu z bramki i został przelobowany przez kolegę z zespołu.

W ostatnich minutach bardziej ofensywnie grał Lech, ale więcej bramek nie obejrzeliśmy. Ostatecznie Lech i Lechia podzieliły się punktami, choć przy odrobinie szczęścia oba zespoły mogły pokusić się o zwycięstwo.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3 (2:1)

Lechia: Dusan Kuciak - Mato Milos, Simeon Sławczew, Mateusz Lewandowski, Marco Paixao (Kuświk 78'), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Rafał Wolski (Krasić 79'), Flavio Paixao (Oliveira), Joao Nunes, Paweł Stolarski

Rezerwowi: Damian Podleśny - Milos Krasić, Patryk Lipski, Sebastian Mila, Grzegorz Kuświk, Mateusz Matras, Joao Oliveira

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Lasse Nielsen (Rakels 68'), Rafał Janicki (Dilaver), Wołodymyr Kostewicz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos - Maciej Makuszewski, Darko Jevtić, Mario Situm (Radut 28') - Christian Gytkjaer

Rezerwowi: Miłosz Mleczko, Abdul Aziz Tetteh, Mihai Radut, Emir Dilaver, Kamil Jóźwiak, Radosław Majewski, Deniss Rakels

Bramki: Gajos 37', Gytkjaer 70', Makuszewski 72' - Augustyn 13', M. Paixao 45'+ (k), Dilaver 76' (samobójcza)

Kartki: Jevtić 10' (żółta), Nalepa 52' (czerwona), Radut 70' (żółta), Radut 74' (czerwona)

Sędzia:Tomasz Musiał