POJUTRZE
pogoda
4°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dwa ostatnie spotkania Zielonych na własnym stadionie zakończyły się remisami i kibice zgromadzeni w Ogródku liczyli na przełamanie tej serii.

Mecz lepiej zaczęli goście, ale nie zdołali wykorzystać okresu przewagi, a w 27 .minucie na prowadzenie wyszli gospodarze: dośrodkowanie Szynki wykorzystał wówczas Kita.

Wisła kończyła pierwszą połowę w dziesięciu, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Meschia.

W drugiej połowie wydawało się, że Warta kontroluje sytuację, mimo to goście zdobyli bramkę na 1:1. Strzelcem okazał się znany z występów w Lechu Poznań Zulciak, który wykorzystał błąd golkipera Zielonych, Adriana Lisa.

Gospodarze przez moment mieli problem z uporządkowaniem gry po stracie gola, ostatecznie jednak zachowali zimne głowy i w ciągu 4 minut zadali dwa ostateczne ciosy.

Dzięki wygranej Warta ma na koncie 29 punktów, tyle samo co drugi Radomiak Radom. Trzecią pozycję w tabeli zajmuje GKS 1962 Jastrzębie (28 pkt.). Drużyny występujące w drugiej lidze mają za sobą 14 kolejek, a w tym roku do rozegrania pozostało im jeszcze 5 spotkań.

Warta Poznań - Wisła Puławy 3:1 (1:0)

Bramki: Kita 25', Kieliba 78', Spławski 82' - Zulciak 66'