Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -4

Lech Cup coraz bliżej. Impreza ma sponsora tytularnego

sk
piątek, 20.10.2017 r.
godz. 13.25
sk | piątek, 20.10.2017 r., godz. 13.25
Lech Cup coraz bliżej. Impreza ma sponsora tytularnego
fot. Roger Gorączniak, archiwum

Na początku grudnia do Poznania tradycyjnie przyjadą najlepsze drużyny U-12 z całej Europy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tegoroczna ekipa Lech Cup odbędzie się w dniach 9-10 grudnia. W Arenie będzie można oglądać zespoły reprezentujące Chelsea FC, Feyenoord Rotterdam, Herthę Berlin, Inter Mediolan, Manchester City, Slavię Praga i RB Lipsk.

- Mocno obsadzony turniej będzie też okazją do pierwszego sprawdzenia się naszych młodych piłkarzy pod niemałą presją trybun. W Arenie co roku pojawia się kilkutysięczna grupa kibiców, co dodaje wydarzeniu świetnej atmosfery. Przy tym wszystkim nie zapominajmy o aspekcie szkoleniowym, bo ten jest dla nas najważniejszy. Chcemy, by zdobyte doświadczenie pomagało tym chłopcom w przyszłości i kiedyś mogli zadebiutować w pierwszej drużynie Kolejorza. Przed nimi jednak jeszcze wiele lat pracy - mówił Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań.

Impreza zostanie poprzedzona konferencją dla szkoleniowców. W zaplanowanej na 8 grudnia Lech Conference udział wezmą m.in. trener Nenad Bjelica czy prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

To nie koniec nowości. W tym roku pełna nazwa turnieju to "Xiaomi Lech Cup". Pozyskanie sponsora tytularnego to efekt współpracy z firmą ABC Data, dystrybuującą produkty chińskiego producenta na polskim rynku.

- Przede wszystkim chcemy pomóc młodym sportowcom w rozwoju ich pasji i ducha zdrowej rywalizacji. Dołożymy starań, aby tegoroczna odsłona turnieju Lech Cup przebiegała nie tylko w przyjaznej atmosferze, lecz także w maksymalnie profesjonalnych warunkach - przekonywał Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Data.