Wysoka porażka Enea AZS Poznań na własnym parkiecie

Wciąż bez zwycięstwa po drugiej kolejce spotkań Basket Ligi Kobiet pozostają zawodniczki Enea AZS Poznań.

W środę Akademiczki podejmowały Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.Miały jednak utrudnione zadanie, bo w ich szeregach zabrakło kontuzjowanej Jazmine Davis.
Mecz nie miał większej historii. Od początku widoczna była zdecydowana przewaga przyjezdnych, które skutecznie neutralizowały zagrożenie ze strony gospodyń. Efekt był łatwy do przewidzenia: Akademiczki w pierwszych dwóch kwartach zdobyły w sumie tylko 12 punktów.
W drugiej połowie sztab szkoleniowy lublinianek dał więcej szans rezerwowym, w szeregi przyjezdnych wdarło się również pewne rozprężenie. Ambitnie walczące gospodynie odrobiły dzięki temu część strat, ale o odwróceniu losów spotkania nie było już jednak mowy.
- Na wstępie chciałem pogratulować przeciwniczkom skutecznej gry i zwycięstwa. No niestety z naszej strony, zaważyła 2 kwarta: strzelecka niemoc. Przegraliśmy bardzo dużą tę kwartę. Jednak cieszy mnie bardzo obraz drugiej połowy, że dziewczyny nie spuściły głowy, podjęły walkę, podniosły się i też pokazały, że potrafią punkty zdobywać. Będziemy się starali poprawić ten element gry w przyszłości, a dziewczyny będą z meczu na mecz łapać tak cenne doświadczenie - komentował trener Enea AZS, Krzysztof Dobrowolski.
W niedzielę Akademiczki zagrają na wyjeździe z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.
ENEA AZS Poznań - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 54:77 (9:20, 3:25, 17:12, 25:20)
ENEA AZS: Woźniak 10, Bednarczyk 7, Tyszkiewicz 7, Cook 7, Parzeńska 6, Marciniak 5, Szloser 5, Niemojewska 4, Nowicka 3, Kotula 0, Stefańczyk 0.
AZS UMCS: Dorogobuzowa 15, Ugoka 13, Fitzgerald 11, Butulija 10, Dobrowolska 9, Mistygacz 6, Cebulska 5, Witkowska 4, Poleszak 4, Kędzierska 0.