Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -5

Bezbramkowy remis Warty z ŁKS. Zieloni stracą pozycję lidera?

sk
sobota, 30.09.2017 r.
godz. 19.16
sk | sobota, 30.09.2017 r., godz. 19.16
Bezbramkowy remis Warty z ŁKS. Zieloni stracą pozycję lidera?
fot. Roger Gorączniak

Bezbramkowym remisem zakończyło się sobotnie spotkanie Warty Poznań z ŁKS Łódź. Mecz cieszył się sporym zainteresowaniem widzów

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W Ogródku lider II ligi mierzył się z czwartym zespołem tabeli, ale kwestie sportowe zostały zepchnięte na dalszy plan ze względu na sprawy kibicowskie. Drużyna z Łodzi mogła liczyć na doping sporej grupy fanów Lecha Poznań, którzy właśnie zawiązali tzw. "zgodę" z sympatykami ŁKS.

Wynik 0:0 można uznać za sprawiedliwy. Generalnie nieznaczną przewagę miała Warta, ale jej ataki były mało konkretne i bardzo rzadko kończyły się wypracowaniem dogodnych sytuacji. Najlepsze okazje mieli Przybyła i Marciniak, ale po ich uderzeniach świetnie spisywał się golkiper gości.

Od 69. minuty goście musieli grać w dziesiątkę: czerwoną kartkę (za drugą żółtą) ujrzał wówczas Bryła.

W 11 kolejkach Zieloni zdobyli 25 punktów i w sobotni wieczór nadal są liderem II ligi. Tuż za ich plecami znajdują się jednak Radomiak Radom (24 pkt.) i GKS 1962 Jastrzębie (21 pkt.). Wspomniane drużyny w niedzielę zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.

Warta Poznań - ŁKS Lódź 0:0

Składy:

Warta: Lis - Wypych (Chopcia 80'), Dejewski, Kieliba, Jasiński, Kalupa, A. Laskowski, Marciniak, Cierpka, Kiełb (Antkowiak 85'), Przybyła (Kita 75')

ŁKS: Kołba - Rozmus, Juraszek, Rozwandowicz, Widejko, Kostryka, Bryła, Gamrot (Margol 73'), Kocot, Pyrdoł (Guzik 66'), Radionow (Pieczara 84').