Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznańskie siatkarki zaczynają sezon

am
wtorek, 27.11.2007 r.
godz. 12.34

Już w środę, wyjazdowym meczem z Muszynianką Fakro Muszyna, siatkarki AZS AWF Poznań zainaugurują ligowe rozgrywki.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było pod jaką nazwą występować będą w tym sezonie poznańskie siatkarki. W październiku, kiedy tytularny sponsor AZS AWF Poznań - firma meblowa - czterokrotnie zmiejszyła wyłożoną wcześniej kwotę, pod znakiem zapytania stanął występ akademiczek w tegorocznych rozgrywkach. Na szczęście złą sytuację finansową udało się opanować i poznańskie siatkarki już w środę zagrają w pierwszym meczu LSK.

 

Problemy ze sponsorami nie przeszkodziły zespołowi w przygotowywaniu się do nowego sezonu i wprowadzeniu kilku zmian. Pierwszą z nich jest nowe miejsce rozgrywania spotkań. Z ciasnej, przestarzałej "Chwiałki" siatkarki przeniosły się do niedawnopowstałej, przestrzennej, dobrze wyposażonej sali AWF przy Drodze Dębińskiej. Najważniejsze zmiany nastąpiły jednak pod względem kardowym. Zespół opuściło kilka podstawowych zawodniczek. Do Gedanii Gdańsk odeszły: Yana Hramyka, Anna Dybizbańska oraz Katarzyna Wellna. Farmutil wzmocniła Yuliya Shelukhina, a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Katarzyna Żaklińska.

 

Zawodniczek w Poznaniu nie będzie jednak brakowało. Do zespołu na sezon 2007/2008 dołączyły: środkowa - Anna Szydełko z Muszynianki, Słowaczka Jana Magatowa z VK Brno, Emilia Reimus i Aleksandra Kruk z Gedanii oraz Paulina Gomułka z Gwardii Wrocław i Kinga Zielińska z SMS-u Sosonowiec. Czy będa to wzmocnienia, okaże się już w najbliższym meczu. A ten poznanianki rozegrają w środę - 28 listopada -  na wyjeździe z Muszynianką Fakro. Pierwsze spotkanie to pierwszy poważny sprawdzian dla podopiecznych trenera Wojciecha Lalka. Zespół z Muszyny jest bowiem jednym z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony.

 

Na pierwszy mecz swoich ulubienic poznańscy kibice będą musieli poczekać do 10 grudnia. Wtedy w sali przy Drodze Dębińskiej AZS podejmować będzie drużynę Gedanii Gdańsk.

 

Kadra AZS AWF Poznań w sezonie 2007/2008:

 

Trener: Wojciech Lalek

 

Rozgrywające:

Irina Archangielskaja

Justyna Ordak

 

Przyjmujące:

Aleksandra Kruk

Emilia Reimus

Joanna Frąckowiak

Kinga Zielińska

 

Atakujące:

Paulina Gomułka

Małgorzata Cieśla

 

Środkowe:

Marta Salamon

Jana Magatowa

Anna Szydełko

Karolina Wiśniewska

 

Libero:

Katarzyna Styskal

Natalia Narożna

 

 

Reklama