Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

PSŻ myśli już o kolejnym sezonie. Utalentowany Duńczyk zostaje w Poznaniu

sk
poniedziałek, 11.09.2017 r.
godz. 15.24
sk | poniedziałek, 11.09.2017 r., godz. 15.24
PSŻ myśli już o kolejnym sezonie. Utalentowany Duńczyk zostaje w Poznaniu
fot. Piotr Sagalara

Kierownictwo PSŻ Poznań myśli już o sezonie 2018. Skorpionom udało się osiągnąć porozumienie z dwoma podstawowymi zawodnikami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-1°C 1017 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Skorpiony w swoim pierwszym sezonie po reaktywacji zdołały awansować do fazy play-off 2. Ligi Żużlowej. Tam lepszy okazał się GTM Start Gniezno, ale nie zmieniło to faktu, że sezon w wykonaniu prowadzonej przez Tomasza Bajerskiego drużyny można uznać za udany.

- Na razie nie chcę składać deklaracji, ale w kolejnym sezonie chcemy powalczyć o coś więcej - mówił nam przed meczami ze Startem prezes Arkadiusz Ładziński.

Priorytetem działaczy było utrzymanie tegorocznych liderów. W ubiegłym tygodniu osiągnięto porozumienie z Władimirem Borodulinem. Rosjanin, który zdobywał średnio 1,903 punktu na bieg zwiąże się z PSŻ nową, dwuletnią umową.

1,985 pkt./bieg - taką statystyką legitymował się młody Duńczyk, Frederik Jakobsen. Utalentowanego Skandynawa widziałoby w swoich składach wiele klubów z wyższych lig.  Żużlowiec postawił jednak na Poznań, gdzie będzie mieć pewne miejsce w składzie i wiele okazji do startów.

Obaj zawodnicy formalnie podpiszą nowe umowy po 1 listopada, ponieważ wtedy rozpocznie się okres transferowy. W klubie cały czas pracują nad kolejnymi ruchami, także wzmocnieniami z zewnątrz. Na efekty trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.