Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -4

Zbliża się 18. PKO Poznań Maraton. Na medalu pojawi się Maltanka

sk
czwartek, 7.09.2017 r.
godz. 09.27
sk | czwartek, 7.09.2017 r., godz. 09.27
Zbliża się 18. PKO Poznań Maraton. Na medalu pojawi się Maltanka

15 października odbędzie się 18. PKO Poznań Maraton. Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących imprezy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak co roku wyjątkowy będzie wzór medalu wręczanego na mecie uczestnikom.  Tym razem znajdzie się na nim wizerunek Parkowej Kolejki Malta. Ta wąskotorówka wozi pasażerów już od 45 lat.

- Nie mogło być inaczej. Maltańska ciuchcia szczególnie bliska jest naszemu sercu. To nad poznańską Maltą było pierwsze biuro zawodów, Targi Expo oraz start i meta biegu, a skoro na naszych maratońskich medalach od kilku lat upamiętniamy ważne rocznice dla naszego regionu, to w kolekcji nie mogło zabraknąć sympatycznej „Maltanki” - tłumaczył Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Medal odbierze każdy, kto w regulaminowym czasie 6 godzin przekroczy linię mety maratonu. Wzorem lat poprzednich na medalu znajdzie się też miejsce na wygrawerowanie swojego nazwiska oraz uzyskanego przez zawodnika indywidualnego czasu biegu.

W chwili obecnej na liście startowej znajduje się ponad 4,5 tysiąca uczestników. Zapisywać można się przez formularz na stronie http://marathon.poznan.pl. Do 25 września opłata startowa wynosi 100 złotych, następnie wzrośnie do 150 zł, a 13 i 14 października będzie trzeba zapłacić już 200 zł.

"Bazą" imprezy tradycyjnie będą Międzynarodowe Targi Poznańskie, tam też zostanie zlokalizowana meta. Szczegóły dotyczące trasy można znaleźć tutaj.