Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Bramkostrzelny napastnik przedłużył kontrakt z Lechem Poznań

sk
poniedziałek, 17.07.2017 r.
godz. 16.52
sk | poniedziałek, 17.07.2017 r., godz. 16.52
Bramkostrzelny napastnik przedłużył kontrakt z Lechem Poznań
fot. Maciej Kopiński, archwium

Paweł Tomczyk podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2021 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-1°C 1017 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pochodzący z Poznania piłkarz w maju świętował 19. urodziny. Napastnik jest wychowankiem Kolejorza i jest jego wielkim fanem. Do tej pory szlifował swoje umiejętności przede wszystkim w rezerwach (w minionym sezonie zdobył na boiskach III ligi 20 bramek), ma już również za sobą debiut w pierwszym zespole.

- Marzenia się spełniają. Kolejnym jest to, by na stałe zagościć w pierwszym składzie i zdobyć dla tego klubu wiele bramek. Tych jeszcze nie ma, ale liczę na to, że gdy dostanę szansę w pierwszej drużynie, to ją wykorzystam. Chcę strzelać nie tylko w sparingach, ale też w lidze. Podpisałem kontrakt, bo ufam klubowi i wiem, że on pomoże mi się rozwinąć - mówił Tomczyk, cytowany przez lechpoznan.pl.

- Paweł dysponuje instynktem strzeleckim. To coś, czego nie da się wytrenować i wyćwiczyć. Ta skuteczność jest jego atutem. Wiemy, że musi mieć możliwość regularnej gry. Tylko wtedy może się rozwinąć i stawać lepszym zawodnikiem. Staramy się stworzyć Pawłowi takie warunki. I jednym z nich jest też nowy kontrakt, który daje zawodnikowi stabilizację. To sygnał, że na niego stawiamy i jesteśmy w stosunku do niego cierpliwi - skomentował decyzję o podpisaniu nowego kontraktu wiceprezes Piotr Rutkowski.

Tomczyk w ostatnich dniach testowany był przez pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała i wkrótce powinien trafić do tego zespołu na zasadzie wypożyczenia.