Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6

Dwóch lechitów kontuzjowanych. Robak nie zagra, bo... nie chce

sk
sobota, 15.07.2017 r.
godz. 10.59
sk | sobota, 15.07.2017 r., godz. 10.59
Dwóch lechitów kontuzjowanych. Robak nie zagra, bo... nie chce
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

W niedzielę Lech Poznań rozpocznie zmagania w sezonie 2017/18 Lotto Ekstraklasy. Trener Nenad Bjelica nie będzie mógł skorzystać z kilku piłkarzy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na liście kontuzjowanych znajdują się Vernon De Marco i Szymon Pawłowski. Pewnym problemem może być absencja Argentyńczyka: jedynym w pełni przygotowanym do gry środkowym obrońcą w kadrze Kolejorza jest obecnie Lasse Nielsen. Nikola Vujadinović jest zdrowy, ale ma spore zaległości treningowe i jego występ przeciwko Sandecji Nowy Sącz jest wykluczony, z kolei transfer Rafała Janickiego potwierdzono dopiero w piątek i trudno spodziewać się, żeby w tej sytuacji zadebiutował już w niedzielę.

Trener Bjelica w tej sytuacji postawi zapewne na Emira Dilavera, nominalnie prawego defensora. Realną opcją pozostaje również wystawienie na środku obrony Łukasza Trałki.

W niedzielę prawdopodobnie nie zobaczymy również Marcina Robaka. Król strzelców ubiegłego sezonu ekstraklasy jest w pełni zdrowy i gotowy do gry.  W czym więc tkwi problem? - Robak nie chce grać dla Lecha Poznań - tłumaczył szkoleniowiec Kolejorza na konferencji prasowej. 

Początek niedzielnego meczu Lech - Sandecja o 18:00.